KUMAŞLARDAN KOKULU SÜS OYUNCAK KIZ BEBEK YAPILIŞI
kumaslarla-sus-kokulu-bebek-biblosu

KUMAŞLARDAN KOKULU SÜS OYUNCAK KIZ BEBEK YAPILIŞI


Kumaşlardan küçük şirin kız bebek oyuncakları. Fakat bu oyuncak bebekler biraz farklı bu bebeklere tahıl bebekler ya da kokulu süs biblo bebekler diyebiliriz. Arzu ederseniz sizde kendi fikirleriniz ve yaratıcılığınızdan yola çıkarak bu oyuncak bebek yapılışına farklı eklemeler yapabilirsiniz.

Burdaki örnekteki bebeklerin yüz ifadeleri oluşturulmamış fakat küçük yemeni oya boncuklarından göz dikibilirdikiş tekniğiyle ağız yapabilirsiniz.

Oyuncak görünümlü süs kokulu kumaşlardan bebek yapılışı için gerekli olan malzemeler: Kumaş parçaları,Bebeğin içi için kokulu baharatlar, otlar ,kokulu arabalara asılan şekerler ya da koku istemiyorsanız içine buhday,yulaf,pirinç gibi şeyler ekleyebileceğinşz gibi eğer oyuncak olarak kullanılacaksa elyaf ve ya pamuk koyabilirsiniz.Renkli yün ipler(saçlar için) dikiş için ip,iğne ve makas.

kumaslarla-sus-kokulu-bebek-biblosu
kumaslarla-sus-kokulu-bebek-biblosu

kumaslardan-kokulu-sus-biblo-bebek-nazarca.com-1

Bir tabak yardımı ile daire şeklinde kumaşımızı kesiyoruz. Aynı şekilde başka bir yuvarlak daha keseceksiniz fakat keseceğiniz yuvarlak kumaş bebeğin başı olacağı için önceki yuvarlak kumaşı yarısı büyüklükte olmalı. Kestiğiniz yuvarlak kumaşların çevresine daha sonra büzerek kese gibi yapmamız için seyrek dikiş uygulayınız.

kumaslardan-kokulu-sus-biblo-bebek-nazarca.com-2

Resimdeki örnekte bebeğin bedeni olacak olan yuvarlağın içine çekirdekli kahve konulurken başı olan yuvarlak kumaşın içine elyaf konulmuş.

kumaslardan-kokulu-sus-biblo-bebek-nazarca.com-3

Başla bebeğin bedenini temiz bir dikişle birleştiriniz. Bebeğin saçı için kullanacağınız ipten 10 santim boylarında yaklaşık 50 adet ip kesin. Kestiğiniz ipleri 2 şer adet olmak üzere dikiş aralarına koyun dikin ve bir sonraki saç için bir adım ileri giderek bu şekilde saçları dikiniz. Böylece oyuncak bez bebeklere nasıl nelerle saç yapılır öğrenmiş olduk.

kumaslarla-sus-kokulu-bebek-biblosu
kumaslarla-sus-kokulu-bebek-biblosu

Bebeğiniz bittikten sonra boncuklarla göz dikişle ağız yapın ve bebeğin saçlarını örün ya da yanlardan toplayın saçlarına fiyonk gibi süsler takarak bebeği süsleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın