Hobi El İşi Oyuncak Yapımı KÜÇÜK KUTU VE KAPAKLARDAN OYUNCAK KARTON TREN YAPILIŞI

KÜÇÜK KUTU VE KAPAKLARDAN OYUNCAK KARTON TREN YAPILIŞI

1969
como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca-5

Özellikle erkek çocuklarının severek oynayacakları yaparken de zevkle keyifle yapacakları harika bir Karton Tren. Oyuncak Tren Nasıl yapılır sorusu için resimli detaylı anlatıma buyrun.  Evdeki ilaç kutuları ,boş diş macunu kutusu,deterjan kapakları, su şişesi ya da içecek kapakları ve birde lokomatifin en özel parçası için boş tuvalet kağıdının kartonu.

Gördüğünüz gibi malzemeler kolay bulunur cinsden.  Resimde güzel oyuncak karton Treni guaj boya kullanarak boyamışlar fakat siz akrilik ya da farklı bir boya ile boyayabilirsiniz. Şimdi bende detaylarıyla resimleri inceleyerek nasıl yapmışlar sizlere anlatmaya çalışayım.

Bu arada bu tarz el yapımı evinizde kendinizin çocuğunuzla yapacağınız oyuncaklar ilginizi çekiyorsa Burdan Evde Oyuncak Yapma sayfamıza bakabilirsiniz. Yumurta Kartonundan Oyuncak Tren için burdan, Lokomotif Nasıl Çizilir öğrenmek için burdan , Kartondan Yapılan Oyuncak Tren içinde burdan, Oluklu Mukavvadan Tren Yapmak içinde burdan buyrun

como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca
como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca

como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca-2
Günlük sütlerin satıldığı küçük süt kutularından bulamazsanız büyük süt kutusunu keserek kullanabilirsiniz ya da bu boylarda karton bir küçük kutu. Trenin altına oluklu kartonu platform olarak kullanmışlar ve tuvalet kağıdının bitmiş rulo kartonundan Trenin baca kısmını yapmışlar.
como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca-3
Mangal ve ızgara gibi şeylerde kullanılan çöp şilere kola fanta gibi içeceklerin kapaklarını takarak teker yapma fikri güzel alt tarafta bunları monte etmek için boş diş macunu kutusu kullanmak akıllıca.
como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca-4
Şu mavi olan kapağı çocuklar bilmez ama anneler bilir o mavi kapak çamaşır yıkarken yumuşatıcı olarak kullandığımız vernel gibi yumuşatıcıların kapağı bilginize. Ön tarafa çamurluk için üçgen karton kesilmiş.
como-fazer-trenzinho-reciclado-criancas-nazarca-5
kaynak:Tüm takma ve yapıştırma işlemleri bittiğinde güzelce akrilik ya da guaj boya ile boyadığınızda harika bir oyuncak treniniz olacak. Kolay gelsin

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz