El İşleri Bebek Örgüleri KIZ ERKEK BEBEK HIRKA MODELLERİ: KAPÜŞONLU

KIZ ERKEK BEBEK HIRKA MODELLERİ: KAPÜŞONLU

10460
Faredisi-kapusonlu-model-hirkalar
Faredisi-kapusonlu-model-hirkalar

Kapüşonlu fare dişi Bebek hırka yapımı Baştan sona tam açıklamalı. İki renkli cepli erkek çocuk kız çocuk ikisini de uygun olan Anlatımlı model Hırka yapılışı.

Bu modelde toplamda Alize Baby Best 3 yumak örgü ipi, cepleri için farklı renk bir ip, 3,5 numara şiş, 6 adet düğme kullanılmış.

bebek-orguler-hirkalar-videolari
bebek-orguler-hirkalar-videolari

Hırkada kullanılan düğmeler, bağcık iç cep renkleri olarak birbirine gayet uyumlu. Gizli cepli bebek hırka 1-1,5 yaş için.

fume-model-sapkali-hirkalar
fume-model-sapkali-hirkalar

Yine Zeynep Hanım’ın çalışmalarından olan Tak çıkar kapüşonlu hırka modeli çalışmasına da bakmanızı öneririm. İster kapüşonlu ister kapüşonsuz hırka nasıl yapılır? tarif ediliyor.

mav-erkek-faredisi-modeli-2023
mav-erkek-faredisi-modeli-2023

İlk olarak kapüşon örülmeye başlanıyor, daha sonra hırkanın bedenine yakadan başlanarak örülmeye devam ediliyor.

Kapüşonlu için ilk olarak 96 ilmek ile model çalışılıyor. Başlangıçta 4 numara şiş kullanılacak, sonra şiş değiştiriliyor.

ornegi-fare-disi-kapsonlu
ornegi-fare-disi-kapsonlu

Hırkayı örmek için kapüşonlu örmeye başlarken 4 numara şiş ile başlanıyor, sonra 3,5 şişe geçiş yapılıyor. Bu şekilde bağcık geçirilen Kapüşonun kenar kısmını duble yapılıyor.

Üçgen şeklinde hazırlanan kapüşon bittiğinde boyun kısmından ilmek toplanıyor. Toplamda kapüşondan 74 adet ilmek çıkarılıyor.

iki-renk-cep-modelli-hirka
iki-renk-cep-modelli-hirka

Bu işlemden sonra bedene geçmeden önce ilmekler eksiltiliyor, yaka sayısı ayarlanıyor, üst bölümü, kollar ve hırka gövdesiyle devam ediyor.

Video: Çakır Örgü Zeynep Çakır

Kapüşonlu Fare Dişi Bebek Hırka Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz