Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KIZ BEBEK ŞAPKALI PELERİNLİ TAKIM TIĞ İŞİ

KIZ BEBEK ŞAPKALI PELERİNLİ TAKIM TIĞ İŞİ

5274
Nazarca-pelerinli-sapkali-tig-isinden-bebek-takim-2021
Nazarca-pelerinli-sapkali-tig-isinden-bebek-takim-2021

2 yaş kız çocuk grubuna kadar Kız bebek Şapkalı Pelerin takım Tığ işi model yapılışının tüm aşamaları ve detayları videolu tarifini de gösterilmekte.

balikci-yakali-pelerin-sapka-kiz-bebek-takim
balikci-yakali-pelerin-sapka-kiz-bebek-takim

Modelleri hazırlamak için Himalaya Everyday bebe Lux örgü ipi kullanılmış, 3,5 no şişler ile modellerin her ikisinde anlatımlı yapılmış.

Sapkali-tis-isi-modelin-kiz-bebek-pelerini
Sapkali-tis-isi-modelin-kiz-bebek-pelerini

Balıkçı yaka Kız bebek pelerin modelindeki örnekli Kolay modelli Şapka ile aynı şekilde tutularak ikili bir Örgü kız çocuk Pelerinli Şapkalı Panço takım hazırlanmış.

Kız Bebek/Çocuk Pelerin Modeli

Bebek Pelerin Modeli yakadan Zincirsiz Trabzan tekniği ile başlanıyor. lastik yapımından sonra modeli kurmaya geçiliyor.

Sıra tekrarı ile modelde artırmaları yaparak ilerliyor. Pelerinin boy uzunluğu yeterli boya geldiği zaman bitiriyor.

  • Burada desen olarak toplamda 11 desen ve kenar trabzanları uygulanmış. Toplamda 27 santim kenardan ölçüldüğünde 27 santim uzunluğunda.
  • Yaka için 13 sıra lastik yapılıp, 12 santim uzunluğunda örülür. Balıkçı yaka kıvırmalı boğazlı yaka şeklinde hazırlanır.
  • Tığ İşi Kız Bebek Pelerin modelin dee yaka kısmını farklı renk yapabilirsiniz. Ya da her 2 sırada bir renk değiştirebilirsiniz.
  • Etek ucundaki son iki üç sırayı da o renk ile hoş bir İki renkli Kız bebek pelerin modeli hazırlayabilirsiniz.
  • Aynısını bere modelinde de kenar lastiğinin farklı, bedenin üst bölümlerini farklı hazırlayabilirsiniz. Bebek battaniyelerinin yapımında da bu örgü oldukça güzel.

Tığ Örgü Kız Bebek Pelerin Yapılışı

Tığla Pelerinin Rakımı Bebek Şapka Modeli

  • Tığ Örgüsü Şapkalı kız bebek Pelerin Takımının şapkası da yine 2 yaş bebeklere kadar giyilebilir boyutlarda hazırlanıyor.
  • Şapkanın yapımına 2 yaş için başlamak için aynı şekilde Zincirsiz Trabzan ile başlanarak daha esnek kenarlı bir lastik elde ediliyor.
  • Lastik boyu istenilen uzunluk ölçülerine getirilip modelin yapımına geçiliyor. Burada tepede büzme tekniği uygulanmış,
  • Herhangi bir Ponpon ya da çiçek, püskül vs herhangi bir süsleme yapılmamış. Örnekli modellerde süsleme yapmadan bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Nezihe Gözütok Kanalına Aittir.

2 Yaş Kız Bebek Şapkası Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz