El İşleri KIVRIMLI 3 BOYUTLU OYA TARİFİ

KIVRIMLI 3 BOYUTLU OYA TARİFİ

3510
kivrimli-3boyutlu-oya
kivrimli-3boyutlu-oya

Çok Değişik Oyalara ilgi duyanlar Benim çok beğendiğim Kıvrımlı 3 Boyutlu Tığ Oyası Modeli nasıl yapılıyor? burada ki videosunu izleyip görebilir sizde aynısını yapabilirsiniz.

Modelin anlatımına başlamadan önce Mantı Oyası Tarifini arayan arkadaşlara buradaki Linke bakarak modelin yapım aşamalarını görebileceklerini bildirmek isterim.

3d-kivrimli-tig-oyasi
3d-kivrimli-tig-oyasi

4 Sıralı Oya Tığ battı üzerine Beyaz iple başlanan ipi sabitledikten sonra İlk yuvaya 4 tane 3 lü trabzan 4 zincir  arada bir kafes yani kutucuk bırakılır diğerine geçilir ve ipe 2 kez ip dolanır yine 4 trabzan 4 zincir 1 kafes bırakılır bu şekilde ilk sıra yapılır.

4 zincir çekildikten sonra dönülür başına 2 ip alınır ilk yuvaya girilir 4 tane 3 lü trabzan 4 zincir aynı yuvaya bir daha 4 tane 3 lü trabzan yapıldıktan sonra tığa 2 kez ip dolanır ilk kafese girilir ve sonuna kadar bu işlem tekrarlanır.

4 zincir ile dönülür 3. sıraya Beyaz iple aynı şekilde devam ederek il Trabzan tepesine  1  tane 3 lü trabzan 1 zincir 1 tane 3 lü trabzan 1 zincir yani 4 trabzan üzerine aralarda 1 zincir çekerek 4 trabzan yapılır ve devamı Videolu Oya Anlatımında.

Kıvrımlı 3D Oya Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz