yuvarlak-gullu-sarmasik-lif-modeli


KIRMIZI GÜLLERLE SARMAŞIK LİF MODELİ ANLATIMLI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Açıklamalı Kırmızı Güllü Sarmaşık Lif Modeli Tarifi- Model düz Fıstık üzerine yapılmış.İsteyenler Dilimli örülen Yıldız Tekniği ile de yapabilirler.

Alt tabanı nasıl isterseniz yapabilirsiniz. Burada önemli olan Lif modelinin görünen Yüzündeki Güller ve Yapraklardan oluşan Sarmaşık modelini ta uygulamak.

gullu-cicekli-sarmasik-lif
gullu-cicekli-sarmasik-lif

Bu modeli Takım da yapabilirsiniz. Kare ya da Uzun Liflere aynı şekilde Güller ve Yapraklar ile süslerseniz her Türlü Takım Hamam Lifleri için kullanılır.

Bonbon Lif ipi 3 adet ve 7 numara Lif Tığı. Yanınızda İğne iplik bulundurmalısınız.Güller ve yapraklar iğne ile dikiliyor.

Sihirli Halka yapamayanlar 5 zincir üzerine yuva yaparak başlayabilirler. 4 lü dolgulu Fıstıklı örnek yapılır aralar da 1 zincir çekilir.

Bu şekilde Fıstıklı model ile İlmek  kaydırma ile zincirden oluşan yuvalara Fıstıklar yapılır.Aynı yere tekrar fstık yaparak artırmalar ile model büyütülür.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “KIRMIZI GÜLLERLE SARMAŞIK LİF MODELİ ANLATIMLI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir