Örgü Modelleri BAŞAK ÖRNEKLİ OVAL HAMAM BEZİ ÖRGÜ TARİFİ

BAŞAK ÖRNEKLİ OVAL HAMAM BEZİ ÖRGÜ TARİFİ

513
oval-basakli-lif-yapimi
oval-basakli-lif-yapimi

Örgü Oval Sabun Bezi Tarifi– 2 Renkli Ortasından oval başlanan Çevresi Oval yapılan Değişik ve Kolay görünen Başaklı Oval Lif Modeli yapılışı.

Geçen günde Kilim Lif Modellerin de kullanılan Mısır Tekniği Güllü Lif modelini görmüştük. Bu örnek daha çok Desenli Kilim Banyo Lifleri çalışmaların da kullanılıyor.

Çeyizlik Oval Lifler için sizlere önereceğim daha önce sayfam da yapılışı ile birlikte paylaştığım Güllü Oval Lif modeli de çeyizlere yakışır güzellikte.

basak-ornekli-oval-lif-yapimi
basak-ornekli-oval-lif-yapimi

Ova Saçaklı Lif Modeli görünüşü ve modeli ile Daha Modern Lif Modeli diyebileceğimiz Krem renk Oval modelli ve güzel.

Takım Orkide Lif Modelleri de kısa zaman önce Oval Orkide Lif Modelleri ve yapılışları olan bu sayfaya baktığınızda Takım 2 parça lif yapımı var.

Oval Banyo Örgüleri için yukarıda linklerini verdiğim modelleri de görebilirsiniz. Bu modele 2 renk Lif ipi yeterli.Tığ olarak 4 ile 7 numaraya kadar Lif Tığı kullanabilirsiniz.

oval-2-renkli-lif-modeli-yeni
oval-2-renkli-lif-modeli-yeni

6 zincir çekin en başa başına dolamadan batın kapatın yaptığınız Yuva içine 2 li trabzan yapın. Arada 2 zincir olan toplam 8 tane trabzan yapın.

2. sıraya geçtiğinizde arada 1 zincir yuva içinde 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan olacak şekilde sıra yapılır. Başak örneği için yuvalara Fıstık ve Trabzanlar yapılır.

Ortaya uzun oval bölüm yapıldıktan sonra 2. renk ip ile çevresine de aynı örneği uygularız.Kenar Örneği ile model bitirilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz