Örgü Modelleri KIRLARDAKİ KIR ÇİÇEKLERİ SERUM HALKALI TIĞ OYASI

KIRLARDAKİ KIR ÇİÇEKLERİ SERUM HALKALI TIĞ OYASI

965
Serum-halkali-kir-cicekleri-yazma-oyasi
Serum-halkali-kir-cicekleri-yazma-oyasi

Kırlardaki Bahar çiçekleri tığ oyası ile yazmalara Çok şık bir tığ işi oya örneği ile başlayalım.

Dallı çiçekli Oya yapımı için gerekli malzemeler. Oya ipleri Leylak marka. Su yeşili olan markanın maalesef numarası yok.

Mor olan Altınbaşak 63 numara. Pembe renk oya ipinin numarası 316. Sarı 741 numara, Yeşil 117 numara.

yazma-oyasi-tig-odel-cicekli-serum-halkali-oya
yazma-oyasi-tig-odel-cicekli-serum-halkali-oya

Tuhafiyelerde satılan en küçük boy Serum halkalardan kullanılıyor. 21,5 numara Tığ kullanarak ilk önce yeşil renk ile Tığ Battı yapılır.

Kır Çiçekli Serum Halkalı Yazma oyasının ilk sırasında Tığ battı ile aynı renkte Oya ipi kullanıyoruz. Tığ ile ipi yazmaya sabitleyelim.

4 zincir çekin tam dibinden batırarak kapatın bir Pimpirik yapın. 2 li trabzan ile çıkın Araya 1 zincir çekin . 4 zincir ile ilk kutuya tekrar 1 Pimpirik yapalım.

Alt Oya’nın ilk sırasını aralarda 1 zincir ile 4 zincir çekilerek kutunun içine bir pimpirikli trabzan yapılarak bitirilir. Bu şekilde motif aralarını siz belirleyebilirsiniz.

Gerekli motif aralığını yaptıktan sonra, aynı renk ile yapmaya devam ediyoruz. 12 zincir çekin 1 serum halkası alın, 12 adet zinciri serum halkası içine sabitleyin.

4 zincir ile başına 2 kez dolayarak 12 Zincirin sonuna girin 2 li trabzan ile çıkın.

alt-oyada-serum-halkali-model-yapimi
alt-oyada-serum-halkali-model-yapimi

4 zincir çekin Az önce oluşturduğunuz halka içine girin kapatın ve 4 adet sık iğne yapın. 5. sık iğneyi 12 zincirin sonunda sabitleyin.

4000 Gültekin Başına 2 kez alan kızlar 12’li zincirin dibine girin Aynı işlemi tekrarlayarak ara oyayı bu şekilde yapıyoruz.

Bu işlemi 4 kez yapacağız Toplamda 4 tane yaprak olacak. Bu Yaprakların ucuna renkli oya ipleri ile 4 yapraktan oluşan minik Çiçekler ile oyayı sonlandırıyoruz.

kir-cicekli-serum-halkali-oya-yapilisi
kir-cicekli-serum-halkali-oya-yapilisi

Oya ve dantel dünyası oya modelleri bize Derya hanım tarafından sunulmakta. Bu güzel modelin tarifi için çok teşekkür ederiz.

Nazarca.com oya modelleri, Tığ oyaları ,İğne oyaları, Mekik oyaları, Firkete oyaları, için Yazma oyaları bölümüne bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz