Menü Kapat

KİNDER YUMURTADAN ÇİM ADAM NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIMKinder Sürpriz Yumurtada Çim Adam çok şirin değil mi? Buyurun çocuklar size oldukça şirin bir Çim Adam Yapılışı. Resimli olarak Çim adam yapmak için hangi malzemeler kullanılacak? tek tek detaylı olarak anlatacağım.

Bu güzel Kinder Çim Adamı Anneniz için en kısa sürede yapmaya başlarsanız 1 Haftaya kalmaz çimlerin uzadığını görebilirsiniz. Anneniz sizin yaptığınız bu şirin Çim adama eminim bayılacaktır.

Anneler günü 11 Mayıs Pazar günü. En kısa sürede başlarsanız Anneler gününe kadar çimler bayağı çıkmış olur.

İsterseniz kendiniz içinde yapabilirsiniz. Saçları uzadıkça makasla onları keserek istediğiniz saç modelleri ile Çim adama değişik sitiller yaratabilirsiniz.

Okullarda ödev olarak verilen Çim adam yapma çocuklara bir canlının sorumluluğunu alabilme ve sabırlı olabilmeyi öğrettiği için çok faydalı bir etkinliktir.

Daha önce sizler için paylaştığım Evde Çim Adam Nasıl Yapılır sayfamızda değişik Çim adam modelleri ve yapılışlarıresimli olarak görebilirsiniz.

Saksıdan Çocuk Şeklinde  Çim Adam Yapılışı  için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Eğer Çim adamınıza iyi bakarsanız 7 ay kadar yaşar. Şimdi çim tohumu ve ya kanarya yemi dediğimiz kuş yemlerinden de kullanabilirsiniz. Çiçekçilerden bu tohumları satın alabilirsiniz.

Çim adamlarınızı her gün biraz suluyabilirsiniz. Eğer çok su dökerseniz çimler sararır ve bir süre sonra çürür yani bitki ölür.

Çim adamları nasıl yapılır resimli ve açıklamalı olarak anlatmaya başlıyorum buyrun.

kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom
kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom

Çim adamın gözlerini kırtasiyeden yapışkanlı oyuncak gözü diyerek satın alabilirsiniz.

Paket halinde 50 kuruş ve 1 tl civarı satılıyor.

Ağzı için çıkmayan kalem ya da akrilik guaj boya kullanabilirsiniz.

Çim Adamın Papyonu marketlerde hazır sebzeli makarnalar satılıyor onlar domatesli,ıspanaklı vs bu şekilde renkli oluyor.

Ya da kendiniz sulu boya ya da akrilik boya ile boyayabilir ,fon kağdı, keçe vs gibi şeylerden yapabilirsiniz.
kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom-1 kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom-2
Öncelikle plastik Kinder yumurta kabımız  bu şekilde açılan yumurtalardan olmalı.

Eğer yumurta kabında delik yoksa mutlaka iki küçük hava deliği açmalısınız. Sakın bunu kendiniz yapmayın canınız yanabilir.

Evdeki bir yetişkinden yardım alabilirsiniz.

Delik açmak için ucu sivri bir bıçağı biraz ateşte tutup kızdırdıktan sonra çok daha rahat delik açabilirsiniz.

Yumurtada delik açmadan Çim Adam yaparsanız gerekli oksijeni almaz ve çok kısa sürede toprakta köklerde çürüme olur çim adam ölür.

Kinder yumurta gibi şekli olan içinden oyuncak çıkan büyük yumurtalar var bakkallarda görmüş olabilirsiniz. İsterseniz onlardan da kullanabilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz plastik yumurtanın bir tarafı daha büyükse onun içine toprak doldurun diğerini altlık olarak kullanınız. Fazlalık su olursa su alttaki kapta toplanır.

Yumurtanın içine toprak doldurunuz,bu toprak doluya yakın olmalı. Üzerine Alttaki fotoğraflardaki kadar toğum serpin ve tekrar toğumun üstünü toprakla örtün. Toprağa elinizle çok baskı uygulamayınız.

Pilastik yumurtayı diğer yumurtanın içine yapıştırınız. Altına ayak gibi görünecek olan kalp şeklinde karton kesip yapıştırınız.

kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom-3 kinder-yumurtadan-cim-adam-yapilisi-nazarcacom-4
source

1 Comment

  1. Geri bildirim: KİNDER YUMURTA PLASTİĞİYLE AMİGURUMİ ÖRGÜLÜ OYUNCAK ÖRME | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir