Benim Kalemimden KİMLER OKUYACAK?

KİMLER OKUYACAK?

194

Cevapları Alalım!

Şimdi sizlere bir Merhaba der demez yazımı uzun bulup hepsini ya da hiç birini okumadan çıkmayı düşünen okuyucularıma bir şey demek istiyorum. Kalemimden öyle çok şey dökülmesini , yazımı okuduğunuzda tüm yaşamınızın değişeceğini ! Mucizeler gerçekleşmesini bekliyorsanız siz en iyisi köşedeki çarpı ya tıklayın yazının gerisini boş verin sayfadan ayrılın.

Çünkü böyle bir şey yok ! Sizin burada okuyacaklarınız 41 yıllık hayat deneyimlerine dayanarak küçük tavsiyelerden oluşan hoş bir sohbet gerçekleştirmek istiyorum. Tabi biliyorum aslında, her gün olduğu gibi siteme Dünya’nın çeşitli Ülkelerinden İnsanlar Siteme girecek ilgisini çekerse sayfaya girecek yazıyı uzun bulup sıkılmazsa yazdıklarımı okuyacak.

Yazdıklarım arasında elbetteki her konuda hem fikir olamayabiliriz. Nihayetinde hepimiz ayrı bireyleriz. Gördüğünüz gibi azda olsa değerli bir kaç okuyucum bir yorum ya da görüş belirterek bana eşlik ederlerse beni ziyadesiyle mutlu edersiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi benim Naçizane tavsiyelerim Çocuklar ve Gençlere yönelik olacak. Neredeyse tam şu nokta da gençlerin Oooooo seslerini duyar gibi oluyorum.

Durun gençler celallenmeyin bu sadece gençler ve biz teyzeler arasındaki tatlı bir Sohbet olacak. Fakat şimdi baştan söyleyeyim ben imla kurallarını çok ayıp fakat tam bilmiyorum. Elimden geldiğince Dikkat etmeye çabalıyorum fakat arada kaçıyor idare edin.

Hepimiz duymuşuzdur gençliğimizde “Ben senin yerinde olsaydım!” “Biz senin yaşındayken” gibi yetişkinlerin nidalarını. Bu arada imla kurallarını bilmiyorum fakat arada Felsefe yaptığım gözünüzden kaçmıyordur :) .

Ben İlkokul mezunuyum, okuyamadım çünkü bundan 30 yıl önce Dul bir kadının 3 Çocuk okutabilmesi çok güçtü. Hayat şimdiki çok zordu fakat kadın olmak o zamanlar şimdikinden çok daha zordu. Annem biz üç evladı için elinden geleni yapıyordu fakat bizler hayatın Annem için çok zor olduğunun farkındaydım. Tüm bunların akıbetin de ben İlkokul 5. sınıfı bitirdim , ablam orta 1 abim de orta 2 den ayrılmak zorunda kaldık. Annem ne kadar karşı çıksa üzülse de Okulu bıraktık.

Hemen Abim ve Ben birer iş bulup çalışmaya başladık.  Abim zaten yaz tatilleri çalıştığı için alışkındı fakat benim için yeni bir deneyimdi. Gerçi ben de çalışıyordum fakat kız olmama rağmen Balon satarak, pazarda su satarak,  başkalarına gelen kömürleri yok paraya taşıyarak dışarıda çalışıyordum fakat ilk defa kapalı bir yerde çalışacaktım üstelik kendi işimin Patronu da olmayacaktım:)

Tekstil işine bir girdim Ta ki evleninceye kadar Tekstil Atölyelerinde ayakçılık la başlayan işim 14 yılın sonunda usta başılıkla son

NAZARCADİLEKOZATMACA

buldu. Şimdi niçin çalışamadığıma gelince 3 küçük Okula giden çocuğum var ve ben zaten evimde çalışıyorum. Sitemdeki Reklamlar sayesinde Asgari ücreti aşan bir kazancım var. Her ay standart olarak maaş gibi bir gelirim var.

Sizin anlayacağınız okumadım değil okuyamadım. Burada ilk olarak sizlere tavsiyem okumanız yönünde olacak. İnanın okumak o kadar önemli ki bunu 41 yaşana gelmiş bir yetişkin olduğunuzda dahi hissediyorsunuz.

İlkokul Mezunu okumamış iki Tür İnsan vardır. Bir benim gibi Bilgiye doymayan , iki bildikleriyle yaşamını sürdürmeyi seçenler. Eğer hala bir şansınız varsa okuyunuz.

İlerde sizlerde bizlerin çektiği sıkıntıları çekmek istemiyorsanız. Kariyer ve Mevki sahibi olarak çok daha rahat ve kaliteli birer yaşam sürmek istiyorsanız Okuyacaksınız.

Herkes Tamirci,Berber,Terzi olabilir  belki , en azından okumak gerekmiyor. Fakat herkes Mimar,Mühendis,Doktor,Hemşire,Eczacı,Veteriner,Pilot olamaz. Bunun için Okumak dirsek çürütmek gerekir. Tabi ki bu tarz ancak okuyarak sahip olabileceğimiz Meslekler.

Bu arada Esnaf olan ya da Diğer Meslek dalındakiler lütfen alınmasın fakat onlarda evlatlarının bahsettiğim gibi Mesleklere sahip olmalarını istiyorlar. Öyle ki herkes evladının rahat bir hayatı olsun istiyor. Eğer okumak için geç kalanlardansanız o zaman İlk önce bir Meslek edinmeli sonra mesleğinizde en iyisi olabilmek için çabalamalısınız.

Biliyorum içinizdeki bazı okuyucularım hiç bir şey için geç değil diyorlardır , fakat bu saatten sonra benim kafam almaz. Çok düşündüm dışarıdan okumayı ama çocuklarımla çok daha fazla vakit geçirebilmek istiyorum. Web sitelerimle ilgilenmek hayatımın önemli bir zaman bölümüne hakim zaten. Vesselam çocuklarımın okuması en büyük hayalim.

Sizlerle sohbet ettiğim gibi çocuklarımla da böyle sohbetler yaparız. Onlara yaşadığımız hayattan kesitler vererek eğer Babalarıyla ben okusaydık hayatımız şu an nasıl olurdu? Ekonomik durumumuz yaşadığımız ortam sahip olduklarımız hatta sahip olamadıklarımız! dahi.

Okuyup Üniversite okumuş ama şu an işsiz ya da Seyyar satıcılık,pazarcılık,müzisyenlik,çıraklık,Ayakkabı boyacılığı,çaycılık gibi meslekleri yapan Üniversite mezunları arkadaşlarım şu an “Biz okuduk ta noldu?” diye söyleniyorlardır Fakat onlardaki Bilgi Birikimine bizler ancak Hayattaki deneyimlerimizle sahip olabiliyoruz. Onların Okuyup dirsek çürüttükten sonra bir Meslek sahibi olamayışları da Devlet’in ayıbı benim değil.

Elbetteki okumak demek illaha ki bir Meslek sahibi olmak. Fakat edinilen Bilgi birikiminin önemini yok sayamayız.  İyi birer Hayat, İyi birer Kariyer , Kalite Standardı yüksek Hayatlarınız olsun istiyorsanız okuyunuz Çocuklar.

Hadi bir çoğunuzun Teyzesi Bir kısmının da ablası yaşındayım yazımı bitirmeden önce bir kaç küçük tavsiye daha yazıvereyim:). Karanlıklarda dolaşmayın, Susmayın! Okuyun adam olun.

5 YORUMLAR

  1. AZMİN ELNDEN BİR ŞEY KURTULMAZ DİLEK HANIM …ÖNEMLİ OLAN OKUMUŞ CAHİLLERDEN OLMAK DEĞİL ,HAYAT ÜNİVERSİTESİNİ BAŞARIYLA BİTİREBİLMEK ..DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DE YÜKSEK SESLE SÖYLEDİM .SELAMLAR ,TEBRİKLER .,BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz