Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KİLİT BURGULAR ÖRGÜ İLE HIRKA YELEK

KİLİT BURGULAR ÖRGÜ İLE HIRKA YELEK

255
Nazarca-kilit-burgular-orgu-model-yapilisi
Nazarca-kilit-burgular-orgu-model-yapilisi

Kadın Yelek,Hırka,Kazakların En popüler üst beden örgülerinden Kilit burgular örgü modelinin yapım aşamalarını hem videolu tarifini izleyecek, hem de kolay anlatımlı tarif ile öğreneceksiniz.

Kilit Burgular örgü modeli bayan hırka ve yeleklerinde hem etekten başına modellerin alt kısmında da kullanılıyor.Kol kesiminden sonra üst kısımlarında Farklı Desenler şeklinde de kullanılan çok kullanışlı bir örgü modeli.

Yine sizlere Herkesi kendine hayran bırakan yaz ve kış kullanılan örgü desenlerinden Kabarık verev ilmekle örgü modelinde öneriyorum.

sis-orgu-kilit-burgular-yapimi
sis-orgu-kilit-burgular-yapimi

Küçük burgulardan oluşan Kilit bulgular örgü deseni kolay olduğu kadar oldukça şık ve örgülerde çok şık görünüyor. Her iki tarafı burgu şeklinde olan çift taraflı örgü modeli şeklinde de kullanılabilir.

Kilit burgular örgü modeli Burgulu uzun örnekli model örgüsü hem gri, hem yeşil renkte iki farklı ip ile anlatılarak modelin farklı ipler üzerinde nasıl? durulacak gösterilmek istenmiş.

kilit-burgular-uzun-desenli-ornek
kilit-burgular-uzun-desenli-ornek

Burada burgular arasında yapılan ilmeklerin mesafesine daha az ya da çok yapabilirsiniz. Modelin anlatımında yeşil açık renkli ip kullanılarak 3,5 numara işi ile motif çıkarılmış.

Anlatımlı motif için 26 ilmek atılarak başlanmış. 3 model olarak örnek tarifi yapılmış. Bu örgü 8 ilmek olarak hesaplanıyor. Yapacağınız modelde bunu göz önünde bulundurunuz. 8×3=24 ve 2 kenar ilmeği ile 26 ilmek ile 3 desen çalışılarak örnek çıkarılmış.

Kaynaklar:Post yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Yelek,Hırka Örgülerin de Kilit Burgulu Örnek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz