Hobi Fimo Hamuru KİL İLE PET ŞİŞEDEN VAZO YAPMA ÖDEVİ,ETKİNLİĞİ

KİL İLE PET ŞİŞEDEN VAZO YAPMA ÖDEVİ,ETKİNLİĞİ

1585

5.sınıf öğrencilerin kil çalışması,etkinliği,performans ödevi yaptığı şu sıralarda onlara yardımcı olmak için nette sörf yaparken gördüğüm bu güzel ve oldukça kolay olan kil ile vazo yapılışını sizlere sunmak istedim.Oğlum Gurur tabakla kil çalışması yaptı.Önce büyükçe bir fincan tabağını kil ile kapladı.İçine kilden örgü ve şekiller yaptı .Evde guvaj boya olmadığı için bildiğimiz tırnak ojesi ile boyadı şu an evimizin balkonunda İzmir Manzarasına nazır kurumayı bekliyor:).Oje fikri ilginçti fakat çok hoş ve kokulu oldu:).Bir ara resmini çeker burda yayımlarım bu arada fincan takımımın biri tabak kille kaplandığı için güme gitti:) Olsun yavrum iyi not alsın önemli değil.Çok şükür 1. 2. ve 5. sınıflara giden 3 yavrumda çok çalışkan ve başarılar oğlum Gurur 4. sınıfın 2 döneminde ve 5. sınıfın 1. dönemindede toplamda 3 taktir getirdi şimdide 2. dönem taktir almak için azimle çalışıyor:).

kille-siseden-vazo-yapma 5.-sinif-kil-calismasi

Resimlerdende gördüğünüz gibi bir pet şişeyi kil ile iyice kaplamışlar.Şişenin üstüne oluşturacakları şeklin şemasını çizdikten sonra kil henüz yaşken değişik boy ve şekillerde makarnaları yapıştırıp kurumaya bırakmışlar.Çocuklar yeşil makarnamı olur diye düşünebilir bilgilendireyim büyük marketlerde ıspanaklı yeşil ve değişik renklerde sebzeli makarnalar bulabilirsiniz.Arzu ederseniz daha sonra kil cilası yada bildiğimiz tırnaklar için kullanılan ciladan sürerek parlak görünmesinide sağlayabilirsiniz.Kurutma işini güneş yada rüzgar görmeyen bir yerde yaparsanız kilde çatlama olmaz.Bakmayın siz biz oje çabuk kurusun sabah oğlum okula götürecek diye balkona koyduk kuruması için.Kolay gelsin çocuklar.

3 YORUMLAR

  1. Oğlum ve Kızım Kil ile Maske ödevi için yapmışlardı onu balkonda beklettik 2-3 günde ancak kurumuştu.Biraz çok düşük ısıda Fırında bekletebilirsiniz ama bazen iyi yorulmayan çalışmalarda çatlamaya neden olabiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz