Menü Kapat

takim-nazar-damlasi-lif-modelleri-yapilisi

KESE VE YUVARLAK NAZAR DAMLASI LİF MODELLERİTasarımı çok Sevdiğim bir kardeşim,arkadaşım olan Ebru Hanıma Ait olan Nazar Damlası Lif Modeli Tarifini sayfam da yayınlamak ve sizlere de göstermek istedim.

Sevgili Ebrunun kanalının adı Örgü Sevdası.Bizlere çok güzel Model Tarifleri ile güzel çalışmalar sunan Ebru hanıma çok Teşekkürler eline,emeğine sağlık.

2 parçadan oluşan Yuvarlak Nazar Damlası Lif Modeli ve Kese Sabun Lifleri 7 numara Tığla yapılmış. Aynı numara Mil olması şart değil 4-5 veya 6 numara da olur.

nazar-damlasi-kese-lif
nazar-damlasi-kese-lif

Bugün modelin Kese Hamam Bezi modelini göreceğiz. 3 renkle Beyaz ipi kullanarak 6 zincirden bir halka oluşturun içine araya 2 zincir ile 4 dolgulu fıstıklar ile 6 tane yapınız.

2. sırasın da ara zincirler 2 tane dolgular da çift trabzan olacak.Aynı yuvaya 2 fıstık yapılıp aralarına 2 zincir yapılırken yuvalar arası geçişlerde 1 zincir çekilecek.

kese-nazar-damlasi-lif-modeli-tarifi
kese-nazar-damlasi-lif-modeli-tarifi

3. sırada 2 ip birden kullanılarak Nazar Damlası deseni oluşturuluyor.Bu Deseni Bebek battaniyeleri için sıralı olarak kullanabilirsiniz de.

yuvarlak-nazar-damlasi-lif-modeli
yuvarlak-nazar-damlasi-lif-modeli


Yuvarlak modeli videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: MANTAR DESENLİ TASARIM VİDEOLU LİF YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir