Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KEMİKLİ BURGU ÖRGÜ MODELİ:KADIN YELEK ÖN PARÇA

KEMİKLİ BURGU ÖRGÜ MODELİ:KADIN YELEK ÖN PARÇA

2477
orgu-kemikli-burgu-ornek-yapimi
orgu-kemikli-burgu-ornek-yapimi

Kemikli burgulu Halkalı örgü modeli birçok örneği içinde barındıran zarif, Etrafı bağlamalı lastik yapılan bir yelek modeli.

Burada da bir yelek modelinin ön parçası şeklinde çalışılmış. “Ajurlu burgular örgü modeli bayan yelekleri örneği” adı altında Gönül hanım tarafından paylaşılmıştır.

buz-mavi-iple-burgulu-ajur
buz-mavi-iple-burgulu-ajur

Sevgili Gönül Hanım modeli farklı renklerde Angora iplikler ile göstermiş, bebe ipi ile anlatımını çok güzel bir şekilde yapmış.

angora bebek-orgu-buyuk-yelek-ornek-32
angora bebek-orgu-buyuk-yelek-ornek

Örnek olarak kadın yelek modelinin önünde 4 tane model yerleştirerek, etrafında Bağlamalı lastik petekli örgü çalışması kadın yedek yelek modeli için bir fikir vermiş.

krem-acik-sari-burgulu-ornek
krem-acik-sari-burgulu-ornek

Bu güzel Halkalı kemik burgulu ajurlu model 15 ilmek ve katları ile çalışılıyor. Lastik örneğini bilmeyenler için Gönül hanım burada iki modeli bir arada göstermiş.

Hem alt ve kenar lastikte kullanılan bağlamalı lastik hem de kemikli burgu Halkalı örgü yapılışını birlikte göreceksiniz.

beyaz-angora-burgulu-motifi
beyaz-angora-burgulu-motifi

Motifler 15 ilmek ve öndeki lastik modeli için 17 ilmek atılıyor. Sizler isterseniz farklı bir lastik ya da aynı lastik ile de çalışabilirsiniz.

Video: Gönülden Örgüler

Burgulu Ajurlu Yelek Modeli Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz