El İşleri Bebek Örgüleri KELEBEK ROBA YAPIMI:Elbise,Yelek,Bluz

KELEBEK ROBA YAPIMI:Elbise,Yelek,Bluz

2242
Nazarca-kelebekli-yesil-bebek-orgu-robasi
Nazarca-kelebekli-yesil-bebek-orgu-robasi

Bebek örgülerinde Kelebek roba modeli altı kumaş üstü örgü bebek elbise, yelek, bluz, ön parçası açık olursa hırka modelleri Örmeye Müsait bir roba modelidir.

Modelin adının kelebek robası olmasının sebebi Örneğin den geliyor. Kelebek örneği robanın her iki omuzunda, ön ve arka parçalarında uygulanıyor.

Bu tekniği Ev örgüleri denilen modellerde, bayan örgülerinde de sık sık bayan yeleklerinde, hırkalarında ve çeşitli örgüler de örneği mutlaka görmüşsünüzdür.

Aynı isim ile Kelebek bebek Yelek,elbise modeli Robalı olarak nasıl yapılır? sayfamızda da çok güzel bir Elbise modeli olarak tarifine ulaşabilirsiniz.

elbise-bluz-yelek-orgu-yesil-kelebek-roba
elbise-bluz-yelek-orgu-yesil-kelebek-roba

Kelebek örgü motifleri bebek yelek modellerini de elbise modellerinde örgünün tamamında veya belirli kısımlarında da uygulanan bir teknik.

Yine nette arama yaptığınızda Kelebekli roba modeli olarak Bu modelin benzeri ve aynısı ile yapılan çeşitli bebek örgüleri nasıl yapılır? hem sitemizde hem başka site ve sosyal ağlarda modellere ulaşabilirsiniz.

kelebek-roba-model-anlatimi-2
kelebek-roba-model-anlatimi-2

Eğer ön tarafında örneği bölüp kenarlarına Trabzan ile pat yaptığımızda bu modeli bolero modeline çevirebilir Bebek boleroları yapabilirsiniz.

Yine bebek yelek şeklinde hırka şeklinde modeli çalışabilir, isterseniz düşük kollu biraz daha kısa kol ya da uzun kola çevirebilirsiniz.

Sevgili Elif Hanım kumaş elbise robası olarak modeli çalışmış. Buradan sonra renklere uygun bebek elbisesini de uygun kumaş altına dikilerek üstü örgü altı kumaş bebek elbise modeli tarzında göstermiş.

Değişik ve Şık Tığ Model Bebeklere Örgü Roba

Modelin büyüklüğü 0-1 yaş için çalışılmış, daha büyük yapmak isteyenler öndeki ve arkadaki iki motifi üçer motif yapabilirler.

Ön taraftan yine aynı renk ile kordon tekniği uygulanıp güzel bir bağcık yapılmış. Çağla yeşili çok güzel bir yazlık ip ile model çalışılmış.Bir yumaktan bile daha az bir ip kullanılıyor.

Robanın alt beden genişliği 21 santim, yakadan ucuna kadar uzunluğu 13 santim, kol evi genişliği de 12 santim, omuz ucumdan uzunluk olarak 17 santim.

Bütün bir Roba çalışması, önden düğmeli değil. Bebeğin başına geçirerek giydirebileceğiniz bluz, elbise, yelek gibi birçok modelde kullanabilir. Öndeki bağcık ile yakayı istediğiniz derecede toparlayabilirsiniz.

Video Kaynağı:ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim

Çağla Yeşili Tığ Örgü Kelebek Roba Modeli

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz