KEÇEYLE GÜL NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM
keceyle-gul-nasil-yapilir

KEÇEYLE GÜL NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM


Keçe ile yapılan güller ne kadar güzel olmuşlar. Resimdeki keçe gülü yılbaşı masa süslemesi için kullanılmış. İsterseniz keçe güllerinizi güzel bir vazo içinde değerlendirerek evinizin dekorunda çok hoş bir ortam yakalayabilirsiniz.

Keçeden gül yapımı için ince keçe kullanmanız gerekiyor iki renk kırmızı ve yeşil keçe ve çöp şiş yapmakta kullandığımız çöplerden,iğne,iplik ve yapıştırıcı kullanarak  Keçe güllerimizi yapacağız.

Öncelikle 2. resimdeki gibi kırmızı keçeden yaprakları kesiyoruz.

keceyle-gul-nasil-yapilir
keceyle-gul-nasil-yapilir

keceyle-gul-nasil-yapilir-1
Yaprakların bir tarafı düz diğer tarafı hafif eğriliterek kesilecek. Her gül için 4 adet yaprak kullanılacak.
keceyle-gul-nasil-yapilir-2
aYaprakları altan dikerek birbirine tutturunuz. Gizli dikişle tutturduğunuz yapraklardan sonra alta kalan fazlalığı makasla kesin ve altını düzgünce dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-3
4 uçlu yıldız şeklinde kestiğiniz yeşil keçe kumaşı uçları üst üste gelecek şekilde gülün altına dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-4
Gülün altındaki yaprak bittikten sonra ince 1 santim kalınlığında kullanacağınız çöp şişten biraz daha uzun olacak yeşil şeritleri kesin ve resimdeki gibi gülün altına dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-5
Çöp şişi ahşap çubukları altan güle batırıp ince şerit halinde kesip gülün altına diktiğiniz yeşil şeriti ahşap çöp şişine dal gibi görünmesi için dolayıp en son yapıştırınız.Gülleriniz bittikten sonra nasıl ve nerde arzu ederseniz kullanınız.

Bir cevap yazın