Hobi El İşi Oyuncak Yapımı KEÇEDEN OYUNCAK MİNİK BEBEKLER

KEÇEDEN OYUNCAK MİNİK BEBEKLER

711
kece-minik-oyuncak-bebekler
kece-minik-oyuncak-bebekler

Keçeden yapılan Minik Oyuncak Bebekler-Keçe kumaşı ile nasıl Oyuncak Bebek Yapılır? Resimli anlatımlı Keçe Bebek Yapılışı ile tüm Anneler kızları için sevimli Oyuncak Şirin Bebekleri çok kolay bir şekilde yapabilirler.

Tabi isteyenler bu Bebeklerin arkalarına Mıknatıs yapıştırıp Buzdolabına süs Magnet olarak veya Anahtarlık Keçe Bebek süs olarak ta düşünebilir.

Oyuncak Bebek Yapımı için ana malzemeler Keçe ve Ahşap iri boncuklar. Keçe kumaşı Hobi çalışmalarında da çok kullanılan bir Kumaş türü olduğu için Kırtasiyelerde dahi yaprak halinde satılıyor.

Sitemde sizler için açtığım Keçeler adlı bir menü var ama ben size baz Keçe çalışmalardan örnekler göstermek istiyorum.

Keçe Palyaço Yapılışı için buradaki linke tıklayarak Keçeden asıl oyuncak Palyaço yapılır detayları Resimli açıklamalı olarak görebilirsiniz.

Oyuncak Keçe Bebek sayfasında yine kız çocukların çok hoşuna gidecek Annelerin evde oyuncak Bebek yapmakta zorlanmayacağı Bebek yapımı var.

Keçe Noel Bebekler yine burada ki Keçe Bebekler gibi küçük Minyatür Oyuncak Bebekler isteyenler için ideal. Ortalama aynı malzemeler kullanılıyor ama farklı şekilde yapılıyor.

İşte burada en beğendiğim Keçe Minyatür Bebek yapılışları iki ayrı sayfada bulunuyor. Keçe,Boncuk ve Şönil ile Bebekler.

Keçe Örnekleri adlı menüye bakmayı unutmayın lütfen.

kece-minik-oyuncak-bebekler
kece-minik-oyuncak-bebekler

kece-minik-oyuncak-bebekler-2
Malzemeler:Keçe kumaşlar ince olmalı-Ahşap iri ve küçük renkli Boncuklar-Makas,Akrilik boya,Tığ-Yün ip-Silikon yapıştırıcı ve şekilgeç. Tabi bu malzemelerin yerine farklı Alternatifler düşünebilirsiniz.
kece-minik-oyuncak-bebekler-3
Keçe Oyuncak Bebeklerin şablonlar. Çıktısını almak için A4 kağıdını ekrana koyarak kopyasını çizebilirsiniz.
kece-minik-oyuncak-bebekler-4
Büyük olanlar Keçe Elbise ve Keçe kukuleta diğer minik olanlar Şekilgeç ile kesilmiş. Elinizle makasla kesmeniz mümkün elbette
kece-minik-oyuncak-bebekler-6
Ahşap iri Boncuklara Akrilik veya çıkmayan kalemle yüz ifadesini çizin.
kece-minik-oyuncak-bebekler-7
Yün ipi ortadan katlayın iri boncuğun içinden geçirip yukarıdan büyük bir düğüm atın. İnce iple resimdeki gibi saç yapınız.
kece-minik-oyuncak-bebekler-8
Minik keçelerden elbiselere süs yapımı
kece-minik-oyuncak-bebekler-8-8
Keçe süsler
kece-minik-oyuncak-bebekler-9
Elbiselere resimdeki gibi minik keçeleri yapıştırınız.
kece-minik-oyuncak-bebekler-10
Keçe elbisenin tam ortasına yan yana iki delik açın ve ipleri ayrı,ayrı ikili olarak bu deliklerden geçirip alttan düğüm atın.
kece-minik-oyuncak-bebekler-11
Elbiseleri yanlardan keçe dikme tekniği ile dikin ve Yün beyaz iplere renkli boncukları geçirip düğüm atın el ayak olacak. Alttaki tam bitmiş oyuncak Keçe bebeklerde daha net görebilirsiniz. Kolay gelsin.
kece-minik-oyuncak-bebekler-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz