KEÇEDEN DİŞ OYUNCAK BEBEK YAPILIŞI

KEÇEDEN DİŞ OYUNCAK BEBEK YAPILIŞI


Bebeklerimizin ve çocuklarımızın diş sağlığını çok önemseriz. küçük yaşta önemsenmeyen dişler ve diş etleri ileriki yaşlarda malesef sorn çıkarıyor. bu nemli konuyu çocuklarımıza hep hatırlatıcak ve önemsemesini sağlıyacak ona bir diş bebek yapabiliriz diye düşündüm.diş şeklindeki keçe bebeğimiz hem çok sevimli hem yapılışı çok zor değil biraz malzeme ve zamanla keçe kumaşından harikalar yaratabiliriz. Keçe İle Yapılmış Örneklere Burdan. El İşi Oyuncak Yapılışlarına Burdan Ulaşabilirsiniz.

Oyuncak Keçe Diş Bebeğimiz

makas,kalem,kumaş yapıştırıcı,ve keçe kumaşlarımız

Keçemizi Resimdeki Gibi kesiyoruz.

Keçede küçük bir yarık açıyoruz. diş görünümü verdiğimiz kumaşları altaki küçük kece kumaşa yapıştırıyoruz.

arka tarafta az bir açıklık bırakıyoruz. ordan elyaf yada pamuk doldurmak için.

başına yeşil kurdela koymayı unutmayın. elyafı doldurunca arkasını dikiyorsunuz.

keçe ve kırtasiyelerden bulabileceğiniz yalancı oyuncak gözünü bebeğe yapıştırıyoruz. çok küçük bebeklerin eline vermeyin küçük parçaları yutabilir. eğer bebeğiniz çok küçükse yalancı göz yerine keçe kumaştan gözler yapıp bunları yapıştırmak yerine dikebilirsiniz.

Arzu Ederseniz Bu şekilde süslüyebilirsiniz.


Diş Bebeğimiz Hazır Yavrunuz Güle Güle Oynasın.

This Post Has 2 Comments

  1. Sezen

    Merhaba, siteniz ne kadarda güzel 😀 ben bu dişten yapmak istiyorum fakat kaç cm olmalı diş keçe ? Birde o etek kısmındaki kumaşın çapını merak ettim.

    1. Sezen hanım bu çalışmayı ben yapmadığım için maalesef ölçüleri bilmiyorum.Sitemi beğendiğinize çok sevindim,çok teşekkürler :)

Bir cevap yazın