Menü Kapat

KAYMAKLI BİSKÜVÜDEN BEYAZ ÇİKOLATALI DONDURMA LEZZETİTatlıya asla hayır diyemiyen,hayatın anlamının bir kısmının tatlıda olduğunu düşünen bana ne yazıktır Diyetteyim.  Bu aralar fırsat buldukça Yemek kitaplarıma bakıyorum,Bazen tandır ,kebab videoları izliyor, Yemek menümden çıkmadığımı görüyorum. Sanırım ben Nefsimi terbiye ediyorum. Eğer siz yapacaksanız ve yiyecekseniz afiyet bal şeker olsun. Ama çocuklarım için yapacağım. Kaymaklı kakaolu bizkivülerin arasına çomak şiş  sokmuşlar ve beyaz sıvı çikolataya bulayıp dondurucuda 2 saat bekletip bizkivülü,kaymaklı dondurma yapmışlar. Çokta lezzetli görünüyor. Diyetim bitince eşşek değilimya 1 tanede ben yerim:) eğ olacak okadar :)

biskuvili-çubuklu-pasta-yapimi
biskuvili-çubuklu-pasta-yapimi

2 Comments

 1. emine

  merhabalar sitenizdekiler çok güzel ve ilginç tarifler var ne yapıpda eve katkı saglayabilirim diye bakarken gördüm calışırken bunlar aklımıza gelmeyen şeylerdı şimdi calısıyorum ama farklı iş yanı evde yapıp satabileceyim ne yapabılırım dıye araştıma içindeyim emeklı oldum alışmışız üretmeye boş durmak banaöre deyılmiş ayıcıklar tarifle cok hoş ve güzel devamını görmek isterim başarılar

  • admin

   Merhabalar Emine Hanım
   Tariflerden çoğu netten derleme ve çok azı benim yaptığım şeyler.Bende aynı sizin gibiyim birşeyler üretmediğimde Tüketici yanım ağır bastığı vakitler kendimi hiç iyi hissetmiyorum.Ben eşimle evlenmeden önce çalışan bir hanımdım. İlkokuldan mezun olduktan sonra 26 yaşıma kadar hep çalıştım.Evlendikten ve hele 5 yılda 3 evlat doğurup yetiştiren bir anne olduktan sonra özellikle çocuklarımın çok küçük olması sebebiyle çalışamadım. Tabi tahmin edeceğiniz gibi ailesinden dahi hiç bir zaman harçlık almadan büyüyen bir insan olarak evlendikten sonra koca eline bakmaya hiç alışamadım,kabullenemedim.Bende evde ne yapabilir,ne üretebilirim ve dolayısıyla ne yaparak,nasıl para kazanabilirim diye düşünüp dururken kendimi web site yapma işine heveslenirken buldum. Hiç bilmediğim ve anlamadığım bu işte 2008 0cak ayından beri çalışıyorum. 2010 Yılından bu yana kazanç elde etmekteyim. İş sadece para kazanmak değiş tabiki. Ben güzel gördüğümü göstermek, ilginç ve faydalı gördüklerimi başkalarıyla paylaşmayı çok seviyorum. İstiyorumki insanlara faydala olabileyim,ufakta olsa onların işlerine yarayacak bilgileri sunabileyim çok mutlu oluyorum.Sitelerim benim Dünya ile iletişim halinde olmamı sağlıyor çok sağolsunlar siin gibi duyarlı ziyaretçilerim yorum yazdıklarımda emeklerimin birilerine ulaştığını görmek beni çok mutlu ediyor. Sitemdeki resimleri genellilikle yabancıların blog ve sitelerinden derleyerek sizlerle paylaşıyorum fakat tüm yazılarım bana ait. Resimlere bakarak nasıl yapıldığını kendim yazıyorum.Beyler alınmasın fakat biz hanımlar beylere oranla çok daha Azimli,kararlı ve yaratıcı oluyoruz bazılarımızda bir parça daha çalışkan oluyor. Nedense ev hanımı olarak komşu,komşu gezmek,kapı önünde çiğdem çıtlatmak,tv karşısında günü tüketmek bana göre değil.Elimden geldiğince hatta tüm boş vakitlerimi pc başında sitelerime içerik koyarak,güncelleyerek ve sizler için daha güzellerini sunabilmek için kaynak aramakla geçiriyorum. Her ay düzenli bir gelir elde ettiğim bu site yapma işi aynı zamanda benim mesleğim kazanç kapım haline geldi.Sizinle tanıştığıma çok sevindim, yorumunuz beni çok mulu etti çok sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir