Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KAT KAT RENK RENK TIRTIKLI TIĞ İŞİ

KAT KAT RENK RENK TIRTIKLI TIĞ İŞİ

4460
Nazarca-katkat-renkrenk-tig-isi-trabzan-popcorn
Nazarca-katkat-renkrenk-tig-isi-trabzan-popcorn

Sayfamız Nazarca’da tarifini videolu olarak göreceğiniz kat kat renk renk Tırtıklı Renkli tığ işi. Rengarenk kolay şahane bir model tarifi sizler için.

Modelin tarifinde de gösterildiği gibi 7 renkli Tırtıklı yelpaze desenli Tığ işi modeli hazırlayabilirsiniz.

Bu şekilde bebek battaniyesi, kırlent, örtü, bebek yelekleri, hırkaları, boyunluk aklımıza her gelen modeli tığla hazırlayabilirsiniz.

7-renkli-popcorn-trabzanli-yarim-cicekli-tig-model
7-renkli-popcorn-trabzanli-yarim-cicekli-tig-model

Arzu edenler Angora ipleri ile simli ışıltılı ip kullanıp tek renk ile Etol, şal, yelek yine bayan hırka modelleri de hazırlayabilirler.

İsterseniz 2 isterseniz 3 kaç renk çeşidi de isterseniz bu modeli öre bilirsiniz. Yarım çiçek deseni görüntülü battaniyelerde, şallarda, kırlentler de İstediğiniz tüm alanlarda rahatça kullanabilirsiniz.

Tırtıklı Renkli Tığ model örgü tekniklerinde Trabzan Popcorn yöntemi dediğimiz teknik Kullanılıp her bir yarım çiçek deseni gibi görülen bu desenler 7 tane popcorn ile yapılıyor.

Nazarccom-rengarenk-tig-orgu-model-anlatimi
Nazarccom-rengarenk-tig-orgu-model-anlatimi

Dediğim gibi iki sırada iki modelde Bir de renk değiştirebilirsiniz. Modelin resimlerini de gördüğünüz gibi, videodaki gibi her sırayı da Farklı renkler ile de örebilirsiniz.

Tunus örgülerden de en son paylaştığımız yelek, şal işlerine Tunus örgü modelinde sizlere önerdiğimiz yeni paylaştığımız modellerden. Sayfamızda yapımı var.

Bu güzel Rengarenk tığ işi model 3 numara Tığ ve renkli Koton örgü ipleri ile hazırlanıyor.

kabarikli-renkli-tigla-modelli-ornek
kabarikli-renkli-tigla-modelli-ornek

Bu modelde sayı kuralı var. Her desen için belirli bir sayıda zincir çekiliyor. 18’in katlarından oluşuyor. Ayrıca en son 1 tane fazladan zincir çekiliyor.

Rengarenk Tırtıklı Popcorn Tığ Model Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz