sarma-kasnak-lif-yapilisi-videolu


KASNAKLA SARMA HASIR MENEKŞE BANYO LİF BEZİ YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Modern Hasır Kasnak Lif Modeli Klasik Kasnakta Yapılan Lif Modelleri gibi değil,farklı.Tığla yapılan Lifler den çok farklı Teknikle Kasnak Nasıl Sarılır? Kasnak Lif Nasıl Kesilir? Sarma Kasnak Lif yapılışın da Videosu ile öğrenebilirsiniz.

Kenarlarına minik Püsküller yapılan Altıgen Lif üstüne İğne Nakışı ile farklı süsleme yöntemi tam olmuş.Kasnakta Bebek Battaniyeleri de yapılıyor.

kasnakta-lif-nasil-sarilir
kasnakta-lif-nasil-sarilir

Menekşe Kasnak Sarma Banyo Lifleri için videoda 2 model daha gösteriliyor. Farklı desenler de Çiçekli ve Papatyalı Kasnakta Lif Yapılışı ile başka modeller de yapılıyor.

Küçük İlçeler de Kasnak bulamayanlar Netten bulabilirler. Tuhafiyeler de,Hobi Boncuk,İp vs satan dükkanlar dan temin edebilirsiniz.

kasnakla-sarma-menekse-lif-yapimi
kasnakla-sarma-menekse-lif-yapimi

Çevresinde Marangoz olanlar aynısını yaptırabilirler. Böylece her zaman elinizin altın da Kasnağınız olur.

Bildiğimiz lif ipleri ile İki iplik birlikte Her Çiviye sarılarak yapılıyor. Çivi aralıkları 1 cm olacak. Hazır Ahşap kasnak alanlara gerekmez ama kendi yaptıracak olanlar bilsin istedim.

kasnakta-hasir-banyo-lif-bezi-yapimi
kasnakta-hasir-banyo-lif-bezi-yapimi

Sara işini çok sıkı yaparsanız kasma yapar.Normal yumuşak bir şekilde sarabilirsiniz. Pembeli Örgüler Youtube Kanalı Lif Modelleri ve Videolu Lif Tarifi için çok Teşekkürler.

#kasnaklif #kasnaksarmalif #kasnaklifnasılsarılır

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “KASNAKLA SARMA HASIR MENEKŞE BANYO LİF BEZİ YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir