KARTONDAN KOLAY ÇADIR OYUN EVİ
kartondan-basit-oyuncak-cadir

KARTONDAN KOLAY ÇADIR OYUN EVİ


Karton Oyun Çadır Ev- Çocuklar İçin Karton Mukavvadan Oyun oynayacakları Kolay Karton Çadır Oyuncak Ev

Çocuklar çok severler sandalyeleri birleştirip üzerine çarşaf örterek kendilerine çadır yapmayı. Benim küçük kızlarım bayılırlar kartondan ev yapsınlar ya da çarşaflardan çadır yapıp içine girip orda oynamayı. Benim kızlarım 7 ve 8,5 yaşındalar bu resimde gördüğünüz çok basit ve kolay bir şekilde yapabileceğimiz karton mukavvadan çadır şeklinde oyun evi yapma fikri çok cazip geldi bana.

Karton evin bantlarla yapıştırılması ek yerlerinin katlanabilir olması açısından çok iyi en azından çocuk odasında oynamayı sevmeyen tüm oyuncaklarıyla salonda büyük yer kaplayarak her tarafı darmadağan eden çocuklar için bu Karton çadır ev harika. En azından oyunları bittikten sonra katlayıp yataklarının altına kaldırabiliriz. Tabi isteyenler ek süslemeler vs ilave edebilirler.

Ben çadır evin kapısına kumaştan perde dikiceğim çünkü bu şekilde önünü kapattığımda daha çok memnun olacaklardır. Japon pazarlarında ve Elektirikçilerde satılan minicik ampulleri olan led ışıklarla donatmak ışıl ışıl olmasını sağlayacaktır. Tabi mukavva kartonlarının boyutlarını biraz daha büyüterek daha büyük kartondan çadır ev yapmamız mümkün.

Yaz ayı geldiğinde evimizin verandasında, Bahçesinde , Balkonunda hatta Terasında güzelce oynarlar. Zaten herşey evlatlarımızı mutlu etmek için değilmi?

Kartondan yapılan çadır oyun evimiz için böyle güzel renkli kolibantları bulamayabiliriz fakat normal bildiğimiz koli bantlarından kullanabiliriz. Yaz ayında piknik ve denize gittiğimizde yanımızda götürebilir ve onların güneşten uzakta bunun içinde oynaması cazip geldi bana. En kısa sürede bende biraz değişiklikler yaparak bu Kartonla yapılan oyuncak çadır evi biraz daha büyük bir şekilde yapacağım malum bende 3 çocuk var muhtemelen oyunlarına 11 yaşındaki abilerinide dahil etmek isteyeceklerdir:)

kartondan-basit-oyuncak-cadir
kartondan-basit-oyuncak-cadir

Bir cevap yazın