Dekorasyon KARTON KUTU VE RULOLARDAN DEKORATİF ORGANİZER YAPILIŞI

KARTON KUTU VE RULOLARDAN DEKORATİF ORGANİZER YAPILIŞI

666
karton-kutu-ve-rulolardan-yapilan-organizer

Nasıl karton kutulardan ve karton rulolardan yapılan Organizer göze çok hoş ve kullanışlı görünüyor değilmi?.  İster kendinizin çalışma masası için isterseniz malzemelerini her zaman ortalara saçan ve şuyum kayıp, buyum bitti diyen çocuklarınızın malzemelerini bu Organizerde saklamaya teşvik için yapabilirsiniz..

Düşünseniz ya çocuğunuzun odasına ders çalışma masasının üzerine böyle güzel bir Organizer yapsanız o malzemelerini her zaman yatakların,dolapların altından topladığınız çocuğunuz tüm malzemelerini bu Organizerde severek derleyip toplamazmı? Bana sorarsanız ben bunu bugün yapayım çocuklarım gördükleri anda tüm evi altına üstüne getirip çok uzun zamandır kayıp bulamıyorum dedikleri kalemlerini, makaslarını, cetvellerini vs bularak hevesle bu Organizere yerleştirirler:)

Şimdi gelelim bu güzel Organizer için gerekli malzemelere. Çevrenizdeki marketlerden isteyebileceğiniz sakız,çikolata gofret kutuları işinizi görür. Tuvalet kağıdının ve Havlu kağıt peçetelerinin bitmiş atılmayı bekleyen karton ruloları boy boy. Tek yönleri desenli diğer yönleri yapışkanlı kırtasiyelerden ve halk pazarından satın alabileceğiniz desenli kağıtlar. Arzu ederseniz daha şık olması için kutuların içini boyamak için Akrilik yada Guaj boyalar. Alt zemin için bu şekilde bir ahşap stand bulmak çok zor onun yerine kullanabileceğiniz sunta veya kalın mukavva karton olabilir.

Sizin bulduğunuz karton kutuların enleri bu genişlikte olmasa bile farklı bir yerleşim kullanarak sıralama yapabilirsiniz. Öncelikle zeminde kullanacağınız tahta,sunta yada karton onu güzelce istediğiniz renk ( Desenli kağıtların rengine uyumlu olursa daha şık görünür) Akrilik yada Guaj boya ile boyayıp bir kenarda kuruması için bakleyiniz.

Karton kolileri ve ruloları desenli ve bir yüzeyi yapışkanlı kağıtlarla düzgünce kapladıktan sonra  tek renk yapışkanlı kağıtla kenar şeritleri yapıştırınız. Resmi dikkatli incelediğinizde Pembe renk şerit kağıt kullanıldığını görürsünüz. Kaplama işi bittikten sonra sıra temiz bir şekilde zemin için kullandığınız nesneye rulo ve kutuları yapıştırmaya geliyor.

karton-kutu-ve-rulolardan-yapilan-organizer
karton-kutu-ve-rulolardan-yapilan-organizer

organizer
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-1
Malzemeler:Karton Mısır gevreği kutusu,Kağıt mendil ve tuvalet kağıtlarının boş karton ruloları,tek tarafı yapışkanlı ve ya düz desenli kağıtlar,makas,zemin için Ahşap tahta
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-3
Bu şekilde bir zemin yaratmak zor onun yerine yine kartondan zemin hazırlayabilirsiniz. Akrilik boya ile boyanıyor.
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-4
Desenli kağıtlarınızın tek tarafı yapışkanlı değilse kağtların arkalarına yapıştırıcı sürün.

karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi

karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-5
Mısır gevreği kutusunu ikiye bölün her iki tarafına da desenli kağıt yapıştırın.
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-6
Ruloların çevresini desenli kağıt ile kaplayınca en son ağız kısımlarına da tek renk kağıttan kestiğiniz kağıtları ince şerit kgibi yapıştırınız.
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi-2
Organizerin şeklini belirledikten sonra ağız kısımlarını da kağıtla kaplayın.
karton-kutulardan-rulolardan-organizer-yapilisi

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz