KARTON ÇİÇEKLERLE BUKET YAPIP ÖĞRETMENİNİZE HEDİYE ETMEK İSTERMİSİNİZ.
kartondan-cicek-buketi

KARTON ÇİÇEKLERLE BUKET YAPIP ÖĞRETMENİNİZE HEDİYE ETMEK İSTERMİSİNİZ.


Bakın peşin,peşin söylüyorum ben bu delgeçle şekillendirilmiş karton çiçek buketini çok beğendiğim ve çocukların okullar kapanırken öğretmenlerine hediye olarak vermek isteyeceklerini düşünerek paylaştım. Neden peşin ,peşin söylediğime gelince çiçek şeklindeki delgeç bulabilirsiniz fakat yüz şeklindeki delgeçi biraz aramanız gerekebilir sonra bana kızmayın emi :). Bu arada bir piyasa araştırması yaptım az önce internetten bu delgeçlerin mini ve küçük boy olanları daha ucuz onlar 4 ila 7 tl arası değişiyor. Yüz şeklinde delgeç bulamazsanız üzülmeyin çocuklar sizde sadece papatya şekilli delgeç alın ve yuvarlak minik sarı kağıtlar keserek papatyanın ortası olarak yapıştırın. Hatta siz çocuklar çok yaratıcısınız  Dilek ablanızdan daha güzel fikirler bulabilirsiniz. Çevrenizdeki herkesin Öğretmeninize gerçek solup giden çiçeklerden hediye ederken siz böyle kalıcı ve çok şirin karton çiçeklerden buket yaparak öğretmeninize verebilirsiniz.  Çiçeklerin sapınıda ister kartondan, ister içecek kamışından ( pipet) isterseniz şönilden yapabilirsiniz. Çiçeklerinizi buket haline getirirken kullanacağınız şu file şeklindeki buket kağıdını çiçekçiler metresini 2 tl satıyor ama onun yerine çok şık desenli kağıt veya defter kaplamada kullanılan şeffaf kağıtlardan kullanabilirsiniz. Kurdele içinde Tuhafiyeden 1 metre kurdela alabilirsiniz. Tabi Anneniz içinde 1 tane yaparsanız eminim çok mutlu olacaktır.

kartondan-cicek-buketi
kartondan-cicek-buketi

kartondan-cicek-buketi-1 kartondan-cicek-buketi-2  kartondan-cicek-buketi-3
1. resimde çiçeklerin saplarının kesilişi. Delgeçle çiçek ve sevimli yüz şeklinin kesilişi
kartondan-cicek-buketi-4  kartondan-cicek-buketi-5  kartondan-cicek-buketi-6
Yüz şekillerini çiçeklerin tam ortasına yapıştırdıktan sonra fon kağıtları çiçeklerin kenarlarını kıvırarak çiçeğe şekil verin ve sapları çiçeklere yapıştırınız.
kartondan-cicek-buketi-7  kartondan-cicek-buketi-8  kartondan-cicek-buketi-10
3. resimdeki kalıpları kullanarak gelgeçiniz yoksa çiçek ve yaprakları kartona çizip keserekte rahatlıkla yapabilirsiniz. Yaprağı tam ortadan kesmemeye özen gösterin.

kartondan-cicek-buketi
kartondan-cicek-buketi

Çiçek buketi karton Aranjman ne kadar güzel olmuş değilmi çocuklar:)

Bir cevap yazın