Dekorasyon KARTON ÇİÇEK SEPETİ YAPIM AŞAMALARI

KARTON ÇİÇEK SEPETİ YAPIM AŞAMALARI

933
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com

Fon Kartonundan Çiçek Sepeti Yapımı

Fon kartonu ve karton kutulardan bu kadar güzel bir Çiçek Sepeti ancak olurdu. Resimli anlatımlı olarak sizler paylaştığım Karton Sepet Çiçeği yaparken çok keyif alacaksınız.

Buradaki çiçekleri kesmek için kalp yok çünkü bu Çiçekleri Kırtasiyelerde satılan şekilgeç denilen alet ile kolayca kesmişler. Sizde bu tarz bir alet yoksa Fon kağıdının üzerine çizeceğiniz çiçeklerden kesebilirsiniz.

Eviniz de çiçek çok seviyorsanız kuru çiçekler dökülüyor,taze çiçekler soluyor derdinden kurtulabilirsiniz. Hangi Malzemelerle yapılıyor beraber bir inceleyelim.

Karton kutuların oluklu kartonlarından sepet yapılacak. Sepetin sağlamlaşması için beyaz peçeteler ve tutkalla Dekupaj işlemindeki gibi peçeteyi tutkala yedirerek sepete yapıştıracağız. Bu şekilde kuruduğunda beton gibi sert ve dayanıklı olacak.

Renkli fon kağıtları, yapraklar için yeşilin bir kaç tonu, Çiçekler için birbirlerine uyumlu renklerde fon kağıtları,krepon kağıdı da kullanabilirsiniz. Sepeti boyamak için Yeşil ve Bordo Akrilik ya da guaj boya. İsterseniz farklı renkler kullanabilirsiniz. Makas,tutkal ve akrilik boya sürmek için iki ayrı büyük Fırça.

kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com

kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-1
sepetin kesilecek parçaları
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-2
sepetin yanları yapıştırma işlemi
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-3
sepetin sapını resimdeki gibi yapıştırınız.
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-4
Burada hem sepet sağlamlaştırılıyor hem boyama işlemi için rahat zemin hazırlanıyor. Beyaz tutkalın içine bir çimdik tuz az su koyun çırpın ve beyaz peçeteleri bu tutkallı suya ıslatarak fırça yardımı ile sepetin her yerine yapıştırınız. İyice kuruması için bekleyiniz.
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-5
çiçek için Krepon tarzı ya da fon kağıdı kullanabilirsiniz.
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-6
Nasıl keseceğinizi görüyorsunuz.
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-7
Sepet kuruduktan sonra yeşil renge boyayınız. çiçekleri resimdeki gibi yapıştırarak döşeyiniz. Fakat resimdeki sepetin yanlarına çit şekli verilmiş karton yapışştırılmış. Böyle yapacaksanız sepeti yeşile boyadıktan sonra yapmalısınız.
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com-8
Çiçekleri boy, boy iç içe yapıştırınız. Ortalarına vitray boyası kullanmışlar siz kalemle ya da boncukla yapabilirsiniz.

kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com
kartonlardan-paskalya-cicek-sepeti-nazarca-com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz