Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KARMA SIRALI 3 RENKLİ SELANİK ÖRNEK ÇALIŞMASI

KARMA SIRALI 3 RENKLİ SELANİK ÖRNEK ÇALIŞMASI

891
Nazarca-karisik-sirali-3-renkli-Selanik modeli
Nazarca-karisik-sirali-3-renkli-Selanik modeli

Selanik örgü modeli tekniğinin yine değişik versiyonu.3 Renkli Selanik örgü modeli nasıl yapılır? Tarifi ile Karışık sıralı Rengarenk Selanik model yapılışı.

Oldukça kalın 5 şiş örgü modeli tarzın da hazırlanmış. Tok örgü modeli dediğimiz kalıp gibi duran ama dokunduğunuzda Yumuşacık bir örgü halini alan yılların eskitemediği Örgülerden Renkli Selanik modeli.

karma-3renkli-selanik-modeli
karma-3renkli-selanik-modeli

Model Üç renk ile yapılarak Karma sıralı Selanik modeli şeklinde çalışılmış. Açık ve koyu renk ile birbirine yakın ve ayrıca zıt renklerde farklı renklerle çok güzel bir örgü görüntüsü oluşturulmuş.

3 Renkli Selanik Örgü Modeli erkek kıyafetlerinde, bayan kıyafetleri,bebek yelek ve ceketlerde, bebek battaniye yapımında kullanabiliriz. Her iki tarafı farklı örnekli şiş örgü bebek battaniye modeli olarak bu modeli çalışabilirsiniz.

selanikler-renkli-modelli-orgu
selanikler-renkli-modelli-orgu

Selanik Modelin arka yüzünde küçük küçük minik minik desenli Çift yönlü şiş örgü modeli olarak bir örgü tasarımı.Modeli örmek için ipler kalın olduğu için iplere uygun olarak 5 numara örgü şişi kullanılmıştır.

Burada 3 renkte kalın örgü ipleri olarak kahverengi,Yeşil Kartopu punto ipleri,Hardal renkli ip Ören Bayan ip olarak 2 marka ile model oluşturulmuş.İplerin kalınlığı aynı olunca fark etmez.

sisle-cok-renkli-selanikli-orguler
sisle-cok-renkli-selanikli-orguler

Model ilmeklerinin çift sayıda olmasına dikkat edin, 2 metre katları olacak.İlk sıra açık renk ile başladıktan sonra hemen 2. sırasın da diğer renge geçilir.

Kaynaklar:Post Nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Karışık Sıralı Renkli Selanik Siş Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz