El İşleri Bebek Örgüleri KAPÜŞONLU 2 YAŞ BURGULU BEBEK YELEK

KAPÜŞONLU 2 YAŞ BURGULU BEBEK YELEK

3525
Nazarca-2-yas-burgu-kapusonlu-yelek-bebek-orguleri
Nazarca-2-yas-burgu-kapusonlu-yelek-bebek-orguleri

Açıklamalı Bebek Örgülerin de Çift pirinç örgü modelli 1,5-2 yaş Burgulu Kapüşonlu bebek yelek yapımı. Videolu örgü bebek giysi modeli anlatımı.

Spor Kapşonlu düşük kol Bebek yelek çalışmasında çift pirinç örgü modeli yeleğin kapüşonu, kolları, önü ve arkasında uygulanmış.

spor-kapusonlu-pirincli-bebek-yelek-nazarca-2
spor-kapusonlu-pirincli-bebek-yelek-nazarca-2

Aynı zamanda ön parça da birer tane saç Kabarık Örgü burgu modeli deseni düğme kenarlarına bırakılmış. Burada isteyen farklı bir burgu modeli de uygulayabilir.

bebek-yelek-kapusonlu-burgulu-arkasi
bebek-yelek-kapusonlu-burgulu-arkasi

Kapüşonlu Bebek Giysi Modelinde Haroşa örgü ise kol,pat ve kapşonun kenarlarında kullanılarak model hazırlanmış. Etekte tekli lastik uygulanarak model çalışılmış.

bebek-orgulerinde-kapusonlu-model-videolu
bebek-orgulerinde-kapusonlu-model-videolu

5 tane ahşap düğme ile bitirilen modelde Kapüşonun tepesine de Yelek rengi ile uyumlu güzel bir peluş dikilerek, çok güzel bir Kapüşonlu bebek yelek modeli çalışması hazırlanmış.

Çift Pirinç Model Başlıklı Bebek Yeleği

burgulu-koyu-gri-kapusonlu-bebe-yelegi
burgulu-koyu-gri-kapusonlu-bebe-yelegi

Kapüşonlu bebek yeleği modeli 1,5-2 yaş bebekler için uygun bir çalışma olarak anlatılmış ve gösterilmiştir. 2,5 yumak örgü ipi ile tamamlanmıştır.

  • Model çift pirinç örgü tekniği ile hazırlanarak yapması gayet zevkli ve kolay bir örgü modeli olarak sunulmuştur.
  • Yaka kısmından etek ucuna kapşon altından etek ucuna ölçüldüğünde uzunluk 35 santim, en ölçüsü ise tam 29 santim.
  • Kapşonu tamamen ayrı bir parça örülerek, en son dikiş ile birleştirilerek hazırlanmış.Kapüşon dikişi arka yüzünde, ön yüzünde temiz bir görünüm var.
  • Kapşonun tepesinden yüksekliği boy ölçüsü olarak 7 santim, birleştirmeden önceki uzunluğu ise 24 santim.
  • 3,5 numara misinalı şiş ile hazırlanan kapşonlu bebek yeleğinde Kapşonu yapmak istemeyenler sadece yaka çalışması yaparak da bırakabilirler.
  • 3,5 numara Şişle hazırlanıp 2 yaş bebeklere kadar uygun boyutlarda olan modeli 4-4,5 numara şişle 2,5 yaşlara kadar büyütebilirsiniz.
  • Yelek modelini ilk etapta 80 ilmek ile başlanıyor.80 ilmeğin 15’ini önlere, 10’ar ilmek kollara, 22 ilmek arkası için kullanılır.Ön parça için ayrılan 15’er ilmeğin 7’şer ilmekleri önü için hazırlanan patlar için kullanılıyor.
  • Saç örgüsü Burgu için gerekli ilmek sayısı 8. Kalan tüm ilmekler çift pirinç örgü modeline uygun şekilde iki ters iki düz olarak örülecek.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Tarifi Hamarat Bebek Kanalına Aittir.

Takma Kapüşonlu Bebek Yeleği Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz