Menü Kapat

etAmin-nakisli-mor-babet-patik-tarifi

KANAVİÇE İŞLEMELİ BAYAN BABETİ YAPILIŞI VE İŞLEMESİTığ örgüden Etamin Nakışı İle Bayan Babet Yapılışı-Örgü Kadın Babetleri ve yapım aşamalarına bakıp bu Deri Taban üzerine yapılan Çiçek Nakışlı Örgü Ev Babetlerinden yapabilirsiniz.

Deri tabana 38-39 numara Tunus Örgüden Babet Patik yapımın da 4 numara Tığ-3 renk Patik ipleri-çiçek Nakışı için İğne-Ayak numarasına uygun Deri ya da Keçe Taban.

Tığa eliniz de bir zincir çekin tabanın yanından batın aynı yere 2 tane trabzan yapın.Üzerine hiç ip almadan keçe tabandaki her deliğe 1 defa tek seferde çıkılan trabzan yapın.

Ancak ön ve topuk bölümüne ortaya 3 tanesine 4 tane trabzan diğer kalan tüm deliklere 3 trabzan yapılıyor.Bu şekilde sağlamlık sağlanıyor.

kanavice-islemeli-tig-orgu-bayan-babet
kanavice-islemeli-tig-orgu-bayan-babet

Tüm Patik yapımı bittiğin de Yanlara ve önüne Etamin,Kanaviçe nakışı ile Çiçek yapılıyor.Bu yöntemi sık iğne ve Tunus işi örgüleri süslemek için yapabilirsiniz.

İKİ KAT YELEK İPİNDEN TIĞ ÖRNEKLİ BAYAN BERE YAPILIŞI

Patik Tarifinin yanın da bir de bu İki Kat Yelek İpinden Bere Yapılışını da vereyim ki Güzel ve Pratik Tığ Örgü Bere yapmak isteyenler faydalansın.

deri-tabana-mor-babet-patik-cicek-nakisli
deri-tabana-mor-babet-patik-cicek-nakisli

Diğer örgülere de olur ama Tığ işi Sık iğne dediğimiz Kanser Örgü Tekniği ve Tunus işlerin de daha şık ve kolay oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir