KALAN KEÇE KUMAŞINI BARDAK ALTLIĞI YAPARAK DEĞERLENDİRME


El İşleri, Keçe Örnekleri

Keçe işiyle el işleri yapanlar metresi pekte ucuza satılmayan bu kumaştan kalan küçük parçaları her alanda değerlendirebilirler. Bende keçe işine yeni başlayan ve keçeyle kolay birşeyler yaparak başlamak isteyen arkadaşlarımıza fikir olabilir diye bu güzel keçe ve etrafı tığ ile işlenmiş bardak altlığını göstermek istedim. Modelde gri renk ince keçe kullanılmış fakat siz isterseniz farklı renkli keçelerde kullanabilirsiniz. Arzu ederseniz bu bardak altlığının üzerinede minik keçe kalpler yada minik renkli çiçekler yapıştırabilirsiniz. bence çokta hoş olur. Kolay gelsin.

Artan küçük keçe kumaşlarını değerlendirerek bardak altlığı
Artan küçük keçe kumaşlarını değerlendirerek bardak altlığı

tigla-kecele-bardaklik-1 tigla-kecele-bardaklik-2
Burda keçenin etrafına aynı yemeni ve yazmalardaki gibi iğneyle başlangıç yapılmış.Fakat siz isterseniz tığ ile başlangıç yapabilirsiniz. Sanırım burdaki amaç tığın keçeye ilk girişinin zor olmasından iğneyle başlangıç yapmak daha pratik olacağını düşündükleri için olabilir.Tığ ile başlangıç aralarda trabzan olmadan zincirle başlanarak yapılmış
tigla-kecele-bardaklik kece-ve-tigla-bardal-alti
2. sırada çiçekli bir güzel kenar danteli gibi örebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir