Menü Kapat

KAHVALTILIK SICAK PEYNİR TOPLARIKahvaltıda sıcak bir şeyler yemeden karnı doymayanlar için Kahvaltılık Sıcak Kızarmış Peynir Topları.

Böreklerin yanına ve kahvaltıda sofrada mutlaka sıcak bir şeyler olmasını isteyenler için çocuklarında çok seveceği Peynir Topları.

Bu tarifin orjinalin de içine 1 fincan toz şeker ilave ediliyor ve üzerine resimde gördüğünüz gibi biraz pudra şekeri serpiştiriliyor.

Ama farklı damak tatlarına çok alışkın değilim diyorsanız ben size bizlerin yaptığı gibi olanını tarif edeceğim.

Orjinal Donuts Peynir Tarifi

Orjinal tarifin de içine Süzme peynir  250 gr.—-Yumurta  2 adet—Şeker  3 yemek kaşığı—2 bardak un—1 çay kaşığı kabartma tozu-

Şeker,peynir ve yumurta iyice karıştılır içine kabartma tozu ilave edilir tekrar iyice karıştırılır ve biraz sertleşinceye kadar un koyulur. Bolca kıgın yağda peynir topları kızartılır üzerine pudra şekeri serpiştirilir.

kahvaltilik-sicak-kizarmis-peynir-toplari
kahvaltilik-sicak-kizarmis-peynir-toplari

kahvaltilik-sicak-kizarmis-peynir-toplari-2
Tuzsuz lor peyniri, 3 yumurta,yarım çay kaşığı tuzu hepsini iyice karıştırıyoruz. Peynir toplarının sayısı az olacaksa yumurta sayısını 2 adete indirebilirsiniz.
kahvaltilik-sicak-kizarmis-peynir-toplari-1
Malzeme biraz daha koyulaşması için un ilave ederek elinizle Peynir toplarını hazırlayınız. Kızgın ve bol yağda pembeleşinceye kadar kızartınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir