KAĞIT KATLAYARAK GÖMLEK KRAVAT KART YAPILIŞI

KAĞIT KATLAYARAK GÖMLEK KRAVAT KART YAPILIŞI


Kağıt Katlama Sanatı Origami İle Hem El Becerilerimizi Geliştiriyor, Hemde bu etkinliği yaparken keyifli, eğlenceli dakikalar geçiririz.Kağıt kaplayarak birşeyler yapmak insanı dinlendiriyor. Hobilerimiz zaten yaparken bize keyif ve huzur vermezmi?.Ben bugün küçük yaramazlara çocuklara evlerinde babaları için kağıttan gölek ve kravat nasıl yapılır onu paylaşmak istiyorum.Belkide babalar gününde babama ne alayım diye düşünenler vardır.Bu Güzel bir hediye olucaktır. Bir Karpostal yaparak İçine Babanıza olan derin sevginizi Anlatan cümlelerle onu çok daha mutlu edebilirsiniz.Babanızın doğum günü içinde güzel bir hediye olur.

   

A4 Büyüklüğünde bir Desenli Karton Kullanılmış,Siz İsterseniz Ön Deneme İçin A4 kağıtta kullanabilirsiniz,Resimdeki Gibi Katlıyoruz.

  

1.) Yaklaşık 4 santim içe doğru katlayın.  2.) Arkasından resimdeki gibi iki Taraftan Katlayınız.

 

1.) İkiye katlayın ve  Gömleği Yakasının altına sokun.  2.) Altı Tekrar Açın Ve Ortasına Gelicek Kısmından Kenarlara AçınVe Tekrar ortadan arkaya doğru katlayın.

Gömleğimiz altaki gibi oldu. şimdi Kravatı yapalım.

 

1.) Kare bir desenli ince kartonu kare iki eşit üçgen olucak şekilde ortasından çizizyoruz.

2.) Her iki ucundan içe doğru katlıyoruz.

 

Gömlek ve kravatımız bitti. Yaka kısmındanyapıştırın. Düğme  yapıştırın

This Post Has 10 Comments

 1. asdasd

  gömleğin kıravatı katlanmıyor sonuç hüsran

 2. Halide

  Sizi tebrik ediyorum bende eskiden tasarımcıydım ama işleri ani ablam ve annemi kaybetmekten dolyı bıraktım şimdi aradan 19 sene gçti iş malzemlerim kumaşlar hepsi rutubettli bi ortamadaydı yıllardır şimdi eşim hiç bir planımız yokken onlarla ilgili onları depodan eve getirelim diyor ve ben bunu duyduğumdan beri sanki bir yakınım ölmüşcesine ağlıyorum kafamda yerleştiremiyorumSurekli bunu dusunup agliyorum biliyorum esimin dedigi olcak wma yinede kendimi harab eduyorum eve geldiginde her taraf rutubet kokucak zaten ev cok gereksiz kalabalik bide simdi bunlar bazen olmek kurtulmak istiyorumolmek care gibi gelio hep evinde gereksiz wsyalari olmayan sade dosenmis evlere gipta ediyorum ozeniyorum hic ole bi evim olmadi esim eski lere cok duskun gereksiz esyalarin yogunlugundan gerekli esyalarada gerekli bakimi yapamiyorum ben dusunerek yoruyorum kendimi halbuki bi elimden tutan olsa bi hamle yapip kurtulucam

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Merhabalar Sevgili Halide hanımcım
   Yazdıklarınızı okuduğum zaman kendimden de bir şeyler bulmadım değil. Biz kadınlar evde düzen olsun ve bize huzur versin isteriz. Kalabalık ve gereksiz eşyalar bizi huzursuz eder ei yeterince tertipli bulmayız. Ala Halide hanımcım şunu da unutmayalım ki bizler o evde eşlerimiz ile beraber yaşıyoruz e o ev bizlerin olduğu kadar onların da hakkı.Onlarda bu haklarını düşüncesiz ve bencilce kullanabiliyorlar. Bence olaya biraz empati yaparak bakarsanız kendinizi bu kadar gereksiz yere harap etmezsiniz. Siz ki annenizi ve ablanızı kaybetmişsiniz gerek derdin ne olduğunu iyi bilirsiniz.Lütfen hayatta detaylara bu kadar takılmayın. Allah dert vermesin Halide hanımcım yoksa ev de gereksiz bir sürü eşya olacak diye bu kadar dert etmezsiniz. Bir de şu açıdan bakın olaya. Belki eşiniz hayatında biraz haraketlilik olsun manatonluk olmasın istiyor. Hobi ve bu tarz faaliyetler ile hayata tutunmak istiyor olabilir. Ev rutubet kokacak diyorsunuz, koksun ne olacak camları bir kaç gün açık tutarsınız. Her tarafta eşya olacak bu sıkıntı çünkü bende evde az eşya,geniş ve rahat kullanabileceğim alan olsun isterim. Ama bu zaten mümkün değil çünkü biz evde 5 kişiyiz. Yani bu evin 3 çocuk bir anne ve babanın bu ev hakkında planları var. Herkes bir köşede kendi krallığını kurmuş. Tv karşısı eşimindir. Kanapenin köşesi benim yerimdir. Kızlar odanın geneline hakim oğlum ise pc masasına hakimdir. İşte Aile olmak bu zaten. O ev hepimizin ve hepimiz ayrı,ayrı kendimize göre evi dizayn ediyoruz. Ben evin annesi olarak bu dağınıklıktan,kargaşadan ne kadar rahatsız olsam da bu evdeki yaşam hakkının hepimize ait olduğunu biliyor ve onun için herkesi özgür bırakıyorum. Sizde böyle yapın. Hayatta yaşadığınız acılar ve dertlere katlandınız şükür ayakta kalabildiniz de şimdi mi pes ediyorsunuz? Lütfen her şeyi oluruna bırakın,evham yapmayın kendinize de haksızlık yapmayın.

 3. melek

  çok güzelmiş

 4. beyza

  Yapmaya çalıştım ama olmadı

 5. zeynep

  13yasindayim babama yaptim cok begendim

  1. admin

   Bu arada Nazarca.com olarak bizde senin ve tüm babaların babalar gününü kutlarız.

 6. selma

  çok güzel olmuş beğendim güzel bir etkinlik.

 7. meva

  çok güzel bi etkinlikmiş ya

Bir cevap yazın