Örgü Modelleri KADIN YELEK YAPIMI:KAHVE MODELİ İÇİ FARKLI MODELLİ

KADIN YELEK YAPIMI:KAHVE MODELİ İÇİ FARKLI MODELLİ

87291
Model-ici-modelli-kahve-cekirdegi-yelek
Model-ici-modelli-kahve-cekirdegi-yelek

Kahve çatlağı içi Lastikli Örgü iki modelli Kadın yelek modeli. Model içine nasıl model yerleştirilir? bu Yetişkin Bayan yelek modelinde çok güzel bir şekilde gösterilmiş.

Kahve çatlağı modeli ya da diğer adı ile kahve çekirdeği örgü bebek örgülerinde, kadın örgülerinde özellikle En vazgeçilmez modellerden bir tanesi.

bayan-yelekler-iki-ornek-sesli-video
bayan-yelekler-iki-ornek-sesli-video

Erkek örgülerinde de yine böyle 2-3 örgü deseni ile bir arada kullanılıyor. Büyük adam örgülerinde hırka ve yelekler de yakışıyor.

Modelini içerisinden farklı bir model yerleştiriniz ve model akışları farklı olduğunda ortaya böyle çok güzel modeller çıkarabilirsiniz. Sevda Hanım sadece model anlatımını sesli olarak anlatmış ve örneğinin yapılışını göstermiş.

bayan-yelek-yapilis-videosu-on-2-arka
bayan-yelek-yapilis-videosu-on-2-arka

Neredeyse kahve çatlağı örgüsünü herkes biliyor. Ancak Bu modelin daha sonra kol, Yaka kesim videoları da bitince Sizler ile paylaşacağım.

Zaten modelle birlikte örnek yerleşimini de örnek anlatımında göreceksiniz. İlk videoda gördüğünüz gibi yapmaya başlayabilirsiniz.

Model ile yapılacak bir kadın yeleği için 4-5 yün rahatlıkla gider. Diğer Yine önceki zamanlarda paylaştığımız modellerde Sevda Hanım 5 yumak örgü ipi ile kadın yelekleri hazırlamıştı.

Model İçinde Model 2 Modelli Bayan Yeleği

Modelde Alize klasik örgü ipi ile tek renk, 2 model 38-40-42 beden ölçülerinde bir Bayan yeleği çalışması var.

3 parça kadın yelek modelinin alt Ucuna 7 model boyunca kahve çekirdeği modeli uygulanmış. Model aralarında 4 tane sütün şeklinde 3 düz 1 ters model ile lastik çalışılmış.

2-modelli-lastik-kahce-catlagi-buyuk-yelek
2-modelli-lastik-kahce-catlagi-buyuk-yelek

Önlere 79 ilmek ile yan yana toplamda 19 tane kahve çekirdeği modeli yerleştirilmiş. Her iki ön parçasını 79 ilmek ile başlayarak 19 tane kahve çekirdeği modeli ile karşılıklı yapılmış.

Arka parçada ise kahve çekirdekleri sayarsak tam 31 tane yan yana model yerleştirilmiş ve 127 inmek ile başlanmış.

kahve-cekirdekli-yetiskin-bayan-yelekleriii
kahve-cekirdekli-yetiskin-bayan-yelekleriii

Önlerde arkalarda Kol ve yaka kesimlerine kadar 50’şer santimetre uzunluğa ulaşana kadar çalışılıyor Daha sonra ön ve arka kol kesimleri yapılıp ön yaka kesimi yine de tamamlanıyor.

Sevda Hanım örnek anlatımında Hem kahve çatlağı modelini hem de aralarda 3 düz 1 ters yapılan lastik modelinin çalışmasını gösteriyor.

Not: Yakında kol yaka kesimlerinde sayfa içinde görebileceksiniz, yayınlayınca paylaşacağız.

Video: Sevdanın Örgü Evi

Lastik ve Kahve Çekirdeği Model Bayan Yeleği Yapımı

Kahve Çekirdeği Kadın Yelek Ön Kol Kesimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz