KADİFE ŞÖNİLDEN KOLAY BAYKUŞ YAPILIŞI


El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi, Öğrencilere

Kırtasiyelerde satılan kadife şönil kullanarak yapılmış karton üzerine yapılmış baykuş hoş olmuş. Yabancılar için kutsal sayılan baykuşların yapımıyla ilgili bir çok etkinlik mevcut. Biz bugün şönil ve kartonla nasıl baykuş yapmışlar onu öğreneceğiz. Şimdi resimleri inceleyiniz bende hangi malzemelerle nasıl yapılmış anlatayım.Kolay gelsin.

sonilden-kolay-baykuslar
sonilden-kolay-baykuslar

sonilden-kolay-baykuslar-4  sonilden-kolay-baykuslar-2
Kullanılan malzemeler:Tutkal,şönil,biraz karton (daire şeklinde kesilecek) kuş tüyü,akrilik boya,kalem,makas ve yalancı oyuncak gözü.Öncelikle baykuşun bedenini yapacağımız büyük yuvarlak karton ve gözlerini üzerine yapıştıracağımız iki küçük yuvarlak mukavva karton.
sonilden-kolay-baykuslar-3  sonilden-kolay-baykuslar-5
Kadife şönili spral şeklinde sararak bir yandanda yapıştırarak baykuşun vücudunu hazırlamaya başlayınız. Siyah iki şönilden ayaklarını ve 2 şönildende ellerini yani kanatlarını yapıyoruz. En son gözler için kartonları üzerine yapıştırın ,kırmızı azıcık şönili bir tur sararak yapıştırın ,ortasınada yalancı oyuncak gözünü yapıştırınız.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir