Menü Kapat

kabarik-tig-deseni-battaniye-yelek

KABARIK TIĞ DESENİ YELEK BATTANİYE VE BERELEREBattaniyelerde,Bereler de,Atkılar da,Yeleklerde İnce İple yapılırsa Şallarda da kullanabileceğiniz Yapılışını göreceğiniz  model 6 ve katları zincir ile başlanıyor.Her Motif 6 zincirden oluşuyor.

Bu modeli tam Çarpılan ortasına İnci dikerek Hem Puf ve örnekli Şık Bebek Battaniyeler yapıyorlar hem İnce simli ipler ile Şal. İnce ip Kalın Tığ ve uygun iple Şal için örmeden önce bir motif çıkarıp nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Örneğin içinde son sırada Trabzanlar ile yapılan örneği 2 sıra yaptığınız da uygun kenar oyası ile Koltuk şalları,Yatak örtü veya Battaniyeler olabilir.

kabartili-3tig-deseni-yelek-battaniyelere
kabartili-3tig-deseni-yelek-battaniyelere

Aynı Şal için önerdiğim gibi Yelek yapımında da çok güzel.Ama ipi ince tutmak gerekir.Aksi Halde Yelek modelinde örnek kalıp gibi durur.

Aynı Tığ ve İp türü ile Battaniye için 90 zincir çekilmesinin yeteri olduğu söylenmiş.Ancak siz yinede çektikten sonra şöyle bir kontrol edin küçük gelirse 100-110 zincir gibi artırabilirsiniz.

FÜME PATLAMIŞ MISIR MODELLİ BATTANİYE YAPIMI MOTİF BİRLEŞTİRME

Yine Kabarık deseni 3D Örgü yapısı ile Patlamamış mısır Desenli Battaniye Motifi yapımı ve eklenişine buradan ulaşabilirsiniz.

BATTANİYE TARİFİ VE BEBEK ÖRGÜLERİNE BAKMAK İSTER MİSİNİZ?

Başka bir Battaniye Tarifi ve Bebek Örgülerine Bakmak için de burayı görmenizi önerim.

kabartili-3tig-deseni-yelek-battaniyelere
kabartili-3tig-deseni-yelek-battaniyelere

Modelimiz ve yapılış videosu için buyrun.Kolay gelsin.
to View English subtitles, please hit CC-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir