Örgü Modelleri KABARIK RENDELİ AJURLU ŞİŞ YELEK MODELİ

KABARIK RENDELİ AJURLU ŞİŞ YELEK MODELİ

19574
kabarik-rendeli-ajurlu-sis-yelek
kabarik-rendeli-ajurlu-sis-yelek

Kabarık Rende örnekleri, Ajurlu örgü Kadın Yeleği şiş yelek modeli. Altı Farklı örnekli, üstü farklı örnekli çok modelli Kadın Yelek Modeli Yapılışı.

Örgü Yelek Modeli yapımında Önler 79 ilmek ile başlanılmış. Arkaya da 123 ilmek ile başlanır. Bu büyüklükte yaptığınız zaman yelek 40-42 beden arası çok rahat olur.

Yelek 2-3 model ile birlikte yapılıyor. Roba altında diyelim Ajurlu Örgü oluyor. Aralarda kabarık rende örneği kullanılarak yapılır.

Üstlerinde örneği yine Kabarık Rende modeli ile Yaka,Kol ve Düğme Pat Biyeleri kollarda devam edilmiş.

Böyle altı farklı örnekli, üstü farklı örnekli Örgü Anne yelekleri, bayan yelekleri, kadın yelekleri şiş örgü modelleri geçen yıllarda da çok sevilerek örülüyordu, hala da yine aynı ilgiyi görüyor.

cift-rendeli-yelek-kol-yak-kesimi
cift-rendeli-yelek-kol-yak-kesimi

Bir sıra ajurlu örgü, iki sıra rende örneği 1 deseni oluşturuyor. 15 ilmek ve katları şeklinde hesaplanması gerekir.

Yani yeleği 1-2 beden daha büyütmek istiyorsunuz 44-46 beden yelek için o zaman 2 desen eklediniz. 2 desen için 30 ilmek daha ilave etmelisiniz.

50-52 beden Kadın Yelek Örgüsü İçin de 45 ilmek, yani 3 desen ilave edilebilir.

Tabii bunları ölçmeden bilemezsiniz, kullandığınız ip ve şiş ile motifler daha az düşebilir örgüye.

Çift Rendeli Ajurlu Şiş Örgü Bayan Yelek

Alize superlana 3 numara şiş ile yapılan yelek önleri 79 ilmek atılarak başlanılır. 40 ile 42 beden arası örgü yelek modeli şeklinde örülmüştür.

Yine kollarda, önlerde kenar Kabarık Rende modeli yapılıyor. Örnek olarak da 4 desen ile yapılmakta. Unutmayın Her desen 15 ilmek.

kabarik-rendeli-ajurlu-yelek-on-arka
kabarik-rendeli-ajurlu-yelek-on-arka

Etekleri ajurlu örgü ile yaptıktan sonra örgüye kenarlar Kabarık Rende Deseni Örgü , ortalar düz ve haroşa ile esnek örgü yapılıp, kol kesimi ne geliniyor.

Önleri kollarına 6 şar adet rende modeli kurularak 2-3 sıra örüldükten sonra yaka kesimi, hem de 3 rende örneği ile kol kesimi yapılıyor.

Çit Rendeli Ajurlu Anne Yeleği Arka Kol Kesimi

Arka parçayı Örmeye de aynı şekilde 123 ilmek atılarak başlanıyor. Eteklerde lastik uygulanmadan Ajurlu Model konularak yapılıyor.

alti-baska-ustu-baska-modelli-yelek-orme
alti-baska-ustu-baska-modelli-yelek-orme

Etek ucundan başlanan model 50 santim boyunca ördükten sonra kol kesimi ne geliniyor. Kol kesiminde 4 er adet rende kabarık örneği konulur.

ceyizlik-rendeli-ajurlu-yelek-orgusu-bayan-gelin
ceyizlik-rendeli-ajurlu-yelek-orgusu-bayan-gelin

Kol altları örüldükten sonra, kol kesimini 1 rende örneğini keserek devam ediliyor, kollar 3 sıra rende modeli ile tamamlanıyor.

Kabarık Rendeli Ajurlu Yelek Örneği Yapımı

Yelek Kol Kesimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz