Örgü Modelleri Bebek Örgüleri JAKAR BAKLAVA DESENİ İŞLEMELİ BEBEK YELEK TARİFİ

JAKAR BAKLAVA DESENİ İŞLEMELİ BEBEK YELEK TARİFİ

639
jakar-baklava-islemeli-bebek-yelek-yapimi
jakar-baklava-islemeli-bebek-yelek-yapimi

Örgü için Jakar Baklava Desenli Sarı Kırmızı Bebek Yeleği Kız ve Erkek Bebeklere göre Şiş ile yapılan Baştan sona anlatılan Video ile öğretilen Tarifi.

Model için kullanılan Kartopu Baby One ip ile İkisi de 4 numara Olan normal ve misinalı şişler ile Yelek için uygun 5 adet düğme.

Genişliği 31 cm uzunluğu 35 cm olan Jakar örnekli Baklava Modelli Bebek Yeleği için 1 Yumak ipten biraz daha fazlası yeterli gelmiş.

sari-kirmizi-jakar-desenli-baklavali-bebe-yelegi
sari-kirmizi-jakar-desenli-baklavali-bebe-yelegi

Yelek 78 ilmek ile yakadan başlanıyor Dikişsiz Bebek Yelek Modeli için Yaka bölümün de haraşo uygulanacak.İp kaç metre yazılmamış ancak ben netten baktım ip 250 metrelik bir yumak.Yeterli olan 300-325 metre.

Yelek 18 Aylık yani 1,5 yaşındaki Bebeklere göre uygulanmış.İlmek sayılarını artırarak beden büyütmekten çekinenler daha kalın ip ve daha kalın şiş ile 2-3 yaşına yakın çocuklara göre yapabilirler.Tabi bu Bebeklerin boy ve kilosuna göre değişir.

Yelek bittikten sonra İğne ile Etamin işler gibi Jakar Baklava Örgüleri en son modele yapılıyor.Örgü içinde de yapılır ancak kasma yapabilir sonradan işlemek daha mantıklı ve temiz olur.

Baklava Desenli 2 Renkli Bebek Yelek videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz