Menü Kapat

iplik-oyasinda-kolay-ornekli-2-renk-oya

İPLİK OYALARINDAN BASİT VE ŞIK OYA YAPIMIBasit İplik Oyası Model Tarifi– İplik Oyası Modelleri ve yapılışlarına 2 renkli Tığ oyası örneği ile Sıralı Oya Modeline başlanıyor.Yapmak isteyenlere Videolu açıklamalı.

Bugün Oya günü gibi oldu :) Çok ama çok güzel Oyalar yayınladım hala da El emeği Harika Oya Örnek Tarifleri sunmaya deva ediyorum.

Diğer Oya Örneği de çok kolaydı.Merak edenler İnci Tanem Oyasına buradan ulaşabilirler.Ana Kelebekli Patik modeli de Tunus Patik Örneği ile örülüyor.

iplik-oyalari-2-renkliler
iplik-oyalari-2-renkliler

Kızlar ve Bayanlar çok beğeneceğini düşündüğüm Örgü Makaron Çanta Modelinin yapılışı da yayında.Kağıt İp Çanta Örneği Yuvarlak olarak yapılıyor.

Tığ battıyı Yeşil ile yapalım ip kırdıktan sonra Beyaz ipe geçelim. 10 zincir çekin 5. zincirine geri batın kapatın 4 zincir arada 1 tane kutu atlayıp 2. batın.

Aynısını tekrarayın 10 zincir 5. zincire bat pimpirik yap 4 zincir ile 2. kutuya bat şeklinde devamla tamamla. Yeşil renge başlıyoruz tekrar.

2. Sıra ile devam edelim ve 4 zincir çekin ilk pıtırcık tepesine batın. 4 zincir ile aynı yere batın pıtırcıkla kapatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir