Dekorasyon İP VE TUTKALLA DEKORATİSF SÜS TOP

İP VE TUTKALLA DEKORATİSF SÜS TOP

2987
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon

İp ,Tutkal ve Balon yardımı ile yapılan Dekoratif süs Toplar ile salonun bir köşesine yerleştireceğiniz Şık ve modern bir süslü Ağaç dalları süsleme yapabilirsiniz.

Resimli anlatımda detaylar gösteriliyor.Bu yöntem Evde yapılan İple Avize çalışması içinde kullanılıyor.Linke tıkladığınızda yapılan Avizeyi görebilirsiniz.

Bu yöntem çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Maket yapımında da yine sulandırılmış tutkal ile bulanan gazeteler maket gövdeleri oluşturmak için kullanılıyor.

Eğer biraz sim varsa elinizde üzerine ıslak olduğu zaman biraz sim serpebilirsiniz.

Eğer biraz el beceriniz varsa işte o zaman biraz led ışık ile topların içine ışıklandırma yapabilirsiniz. Yılbaşını kutlayan yabancılar bu tür süsler ile Noel süsleri de yapıyorlar.

Yine aynı teknik ile İp ve Tutkal yardımı ile Aranjman süsleyebilirsiniz.

Konsol üzerine kendi evde yaptığınız Kağıt kase yapmak isterseniz az önce bahsettiğim gibi gazete ve tutkal ile nasıl yapılmış buradan bakabilirsiniz.

Burada bugün yapacağımız İpten toplar için 1 fincan kadar Tutkal kullanmanız yeterli. Unutmayın içine tarım fincan su koyup tutkalı sulandıracaksınız.

ip-toplar-ile-modern-dekorasyon
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon

ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-2
İçine tutkalın yarısı kadar su koyduğunuz tutkalı iyice karıştırın.
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-3
Balonu biraz şişirin ve ağzını güzelce bağlayın
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-4
Kalın ip örgü örmekte kullandığınız yün iplerle de olur.İpi balonun çevresine sarın
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-5
Balonu kasedeki tutkala bulayın ve en son üzerine biraz sim serpin. Sim minik paketler halinde kırtasiyede satılıyor.
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-7
Kuruması için bir yere bu şekilde asın.
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-6
iyice kuruduktan sonra içindeki balonu patlatıp çıkarın
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-8
ip-toplar-ile-modern-dekorasyon-1

14 YORUMLAR

  1. Fotoğrafta Uçurtma ipi olarak kullanılan iplerden kullanılmış.Burada sağlam bir ip olması önemli ki daha dayanıklı olsun.Makrome,Bambu gibi ipler olabilir.Aslında kalın hep ip olabilir.

  2. Şeffaf tutkal ne kadar sağla olur emin değilim.Ben geçen gün çocuklara Kırtasiyeden Slikon tabancası aldım 15 liradı yanıda da 1 tane slikonla birlikte.Tek slikonlar da 1 lira tanesi bilginiz olsun

  3. Jüt halat illerde hani su kalinliklari 3-5 mm olanlarda şeffaf tutkal kullanabilirmiyiz sertliğini etkiler mi silikon dan başka çözüm yolları arıyorum

  4. Selamlar. Isikli toplari yaparken tutkal izi kaliyor. Ornegin lacivert ipte betaz tutkal izi kalmasin diye ne yapabilirim

  5. Tutkal diye söyleyeceksiniz. Kırtasiyelerde küçük şişe içinde 4-6 tl arası fiyatlara satılıyor. Ben geçen yıl 250 gramlık şişeyi 3 tl aldım İzmirde ama bu yaşadığınız şehire göre değişiklik gösterebilir

  6. Dilek hanim.verdiğiniz örneklerde kullanilan tutkallar için marka ismi kullanabilir misiniz? Yanlış tutkal almak istemiyorum.ve nerden bulabileceğimi de yazarsaniz sevinirim.özellikle şeffaf tutkal ve dantel kolasi yapmada kullanilan tutkallar için cevap yazar misiniz lutfen.😉

  7. İyi niyetiniz için tekrar teşekkürler. Aklıma görsellerin alıntı olduğunu yazmak gelmemişti.Allah hepimize versin inşAllah, önerinizi dinleyecek ve bundan sonra resimlerin en altına görsellerin alıntı olduğunu belirteceğim,teşekkürler :)

  8. Benim açımdan herhangi bir sorun yok,sizi anlayabiliyorum.Lakin yine dikkat edin ve görsellerin netten alıntı olduğu ibaresini eklemeyi unutmayın.Sunucu hizmetinize nazaran eminim,geliriniz de iyidir,Allah daha çok versin…

  9. Doğru söylüyorsunuz ve bu iyi niyetle uyarınız için çok teşekkürler. Daha önce resimlerin tamamına site adını yazardım artık sadace kolaj olarak kullandığım resim üzerine yazıyorum. Tüm bunların sebebini bir site sahibi Okur olarak iyi bilirsiniz. Sizinde dediğiniz gibi çok şükür iyi bir sıralamam var Allah emeklerimi boş çıkarmıyor. Ancak tabiki bunca trafik için ayda 600 lira sunucu parası ödemem gerekiyor ve ödüyorumda. Ama gelin görünkü sitemi özgün yazdığım makale ve resimleri sitemden olduğu gibi kopyalayan kişiler nedeni ile resimlerin üzerine site adını yazma gerehi duydum. Sebebine gelince resimleri almaları sorun değil nihayetinde bende resimleri netten topluyor derleyip düzenleyip özgün makale ile sitemde paylaşıyorum. Ancak ben kaynağı belli olanlara link verdiğim gibi resimleri sunucuma yükleyerek yükünü elbette ben çekiyor bunun için her ay 600 lira ödüyorum. Ama kendini uyanık sanan bazı akıllılar resimleri kopyala yapıştır yaparak kendi sitesine yük bindirmeyip parasını benim ödediğim sunucumdan beleş faydalanıyorlar. Eğ durum bu olunca da ben resim üzerine sitenin adını yazarak mecbur kendimce bir önlem almaya çalışıyorum. Yani burada resimleri sahiplenmek için üzerine site adını yazmıyorum sadece site adı var diye resimleri almalarına önlem olarak yapıyorum ki siz Adsense ve ban işlerini iyi bilen bir site sahibi olarak tüm bunları biliyor hatta aynı durumu sizde yaşıyor olabilirsiniz.

  10. Resim sizin olmadığı halde,neden üzerine sizin sitenizin adresini yazma gereği duyuyorsunuz?Siteniz google iyi bir sıralama da yer alıyor,bu tür kopyalama veya alıntılama işlemlerinden ötürü adsenseniz bile ban yiyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz