Bilgisayar İNTERNET BANKACILIĞI NASIL KULLANILIYOR

İNTERNET BANKACILIĞI NASIL KULLANILIYOR

174
İnternet,Bankacılıgı

 

Sürekli gelişen teknolojilerden bahsetmekteyiz. Bu teknolojilerin en güzel örneklerinden biri de internet bankacılığıdır. Kullananlar ne kadar rahat olduğunun farkında olduklarına eminim ve bankalarda saatlerce kuyruk beklemek yerine bu yöntemi tercih ettikleri kanaatindeyim. Sizlerde internet bankacılığı nasıl kullanılır öğrenmek istiyorsanız bu makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

İnternet bankacılığı günümüzde oldukça yaygınlaşsa da bazı geri kafalı düşünceler casus yazılımlar sayesinde kredi kartı bilgilerinin çalınacağına inanmaktadır. Aslında bu kişilere hak vermemek doğru olmaz. Geçmişte bu gibi binlerce örnek gösterilebilir. Fakat artık durum oldukça değişti. Bankaların kendi güvenliklerini kendilerini yapması kullanıcının içinin daha rahat olmasını gerçekten sağlaması zaten internet bankacılığının gelişmesindeki en büyük rolü oynadığını söyleyebiliriz.

Ülkemizde bulunan her bankanın internet bankacılığı hizmetini verip vermediğinden tam olarak emin değilim ama büyük çoğunluğunun bu hizmeti verdiğini biliyorum. Bu hizmetlerde aklınıza gelebilecek her işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Aslında her işlemi yapmak kolay olsa da güvenlik için alınan tedbirler zaman zaman canımı sıkmıyor değil fakat yinede bizim zarar görmememiz adına yapılan güvenlik önlemlerinin olduğunun farkındayım.

internet bankacılığı  nasıl kullanılır

İnternet bankacılı kullanmak için öncelikle ister kredi kartınızın isterseniz de banka hesabınızın bulunduğu şubeye giderek internet bankacılığını müşteri hizmetlerinden açtırmanız gerekiyor. O kişilerde genellikle bankaların üst kısımlarında yer almaktadır. Daha sonra bankamatiğe giderek kendinize bir interaktif şifre belirliyorsunuz.
Daha sonra bankanızın internet adresine giriyor ve bireysel internet bankacılığını tıklıyorsunuz. Burada ilk kez ve sürekli siz istemedikçe sabit kalacak bir şifre belirliyorsunuz. Hesap numaranız ve o şifreyi girdikten sonra bankamatikte belirlediğiniz interaktif şifre ve telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: cep telefonunuza onay kodu gelmesi için banka iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat edin.

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
MODELCİLİKTE KULLANILAN SICAK TEL KESME

Özellikle modelcilik ile uğraşanlar sıcak tel ile kesim konusunda oldukça Devamına Bak

3 BOYUTLU GÖZLÜK NASIL YAPABİLİRİZ

3 Boyutlu Filmler Birçoğumuz Tarafından Sevilir. Artık 3 D Hayatımızın Devamına Bak

USB MASA ÜSTÜ AYDINLATMA

Renkli Usb Aydınlatma Masa Üstü Gerekli malzemeler  1) Renk değiştiren Devamına Bak

IŞIKLI KLAVYE NASIL YAPILIR
isikli-klavye-yapilisi

Neon kablolarla klavyemizi renklendirebilir,ışıklı nasıl yapabiliriz alttaki videoyu lütfen dikkatlice Devamına Bak

GOOGLE GLASS 15 NİSANDA SATIŞA ÇIKTI

Yıllardır Türkiye'de teknoloji tutkunlarının heyecanla beklediği, ABD'de 15 Nisan'da bir Devamına Bak

SAMSUNG GALAXY S5 YÜZDE 10 ŞARZ İLE 24 SAAT KULLANBİLİRSİNİZ

Son yıllarda akıllı telefonların inanılmaz derece de hızlı artan satış Devamına Bak

PES FUTBOL OYUNU TELEFONLAR İÇİN GELİYOR

PES iOS ve Android'e Geliyor Konaminin en çok sevilen ve Devamına Bak

GÜNEŞ IŞIĞI PET ŞİŞE VE ÇAMAŞIR SUYU İLE EKOLOJİK LAMBA

Bedava Lamba Elektrik parası ödemeden Nasıl Ekolojik Lamba yapılır? Burada Devamına Bak

2 YORUMLAR

  1. internet bankacılığı çok büyük velinimet gerçekten mutlaka fayalanmak gerekli diye düşünüyorum. Bu arada kredi ile ilgili Akbank kredi başvurusu yapmak istiyorum internetten “””””””””””” burdan yaptım ama sonuç gelmedi yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz