X-MOTİLİ-İNCİLİ-GELİN-YELEGİ


İNCİLİ X MOTİFLİ BAYAN YELEK TARİFİ

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yelek Örnekleri

Yaka ve Koltuk kesimine kadar Açıklamalı İncili X Motifli Gelin Yeleği El Örgüsü Tarifi baştan sona Videolu Bayan Yeleği.

İncili Gelin Yeleğinin Model resmini daha önce Nazarca Bayan Yelekleri bölümün de yayınlamıştım.Ancak böyle Tarifini görünce daha önce çok istek aldığım bu güzel modeli hemen sizinle paylaşmak istedim.

incili-x-motifli-bayan-yelek-modeli
incili-x-motifli-bayan-yelek-modeli

Emine hanımcım da sağ olsun çok anlaşılır Yelek Videosu ile bizlere Yazlık ve Kışlık olarak kullanabileceğimiz Anne ve Gelin Yelekleri için harika bir model sunmuş.

İp Olarak Ören Bayan Angora- 5 numara Tığ ile Yelek Motifi şöyle başlanıyor. Önce 7 zincir çekilir ilkine batıp yapılan yuva içine 2 li trabzan 1 zincir 1 trabzan olacak şekilde toplam 12 tane olacak.

incisiz-x-fistikli-gelin-yelegi
incisiz-x-fistikli-gelin-yelegi

İlk yaptığınız trabzana batın kapatın 2. sıra için İlk yuvay 2 zincir  1 fıstık ilk yuvaya yaptıktan sonra aralar da 1 zincir çekilerek 4 lü fıstık 4 zincir bir sonraki yuvaya 4 lü fıstık 4 zincir .Devamına videodan bakabilirsiniz.

Motifli-incili-yeni-tig-orgu-gelin-yelegi
Motifli-incili-yeni-tig-orgu-gelin-yelegi

Motifli Yelekte Kol ve Yaka Kesimi ile yapılan yöntemi Değişik Motifler de aynı şekilde yaparak Motifli Yelekler de aynı yapabilirsiniz.

Son Modelden önceki 4 Fiyonklu Uzun Lif Modeli nasıl yapılır? Videolu Tarifini göstermiştik.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “İNCİLİ X MOTİFLİ BAYAN YELEK TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir