Örgü Modelleri Bebek Örgüleri İNCE SATEN GROGREN ŞERİT KURDELEDEN BEBEK TERLİĞİ NASIL YAPILIR

İNCE SATEN GROGREN ŞERİT KURDELEDEN BEBEK TERLİĞİ NASIL YAPILIR

367
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi

İlk gördüğümde bayıldım desem yeridir. İnce saten şerit ip kurdelelerle resimli anlatımlı bebek terliği yapılırmı demeyin gördüğünüz gibi harika oluyor. Tuhafiyecilerden alacağınız renkli şerit kurdeleleri kullanarak yapılan bebek terliği evin içinde kullanabileceğiniz gibi gezmeye gittiğiniz kapalı mekanlarda da kullanabilirsiniz.  İnce Grogren kurdele ya da İnce şerit polyester kurdele kullanabilirsiniz.

Eğer terliğin altına keçe veya kauçuk gibi birşey yapıştırır veya dikerseniz yazın açık havada dolaşırkende rahatlıkla giydirebilirsiniz. Fakat benim tavsiyem bu terliğin yanlarından bir lastik dikerek bebeğin bileğinin arkasından dolanarak terliğin ayağından çıkmasını önleyebilirsiniz. Lastiğin üzerine küçük süsler dikerseniz minik şirin düğmeler ya da boncuklar terlik ayakkabıya dönüşür.

Bu arada bu saten grogren kurdeleden yapılan terlik için 6 mm genişliğinde kurdele almanız yeterli gelecektir. Baskılı ve desenli çin grogen şerit kurdele fiyatı ortalama 250 metrelik bir makara kurdele 15 tl civarı tabi bu fiyatlar daha ucuz ya da pahalı olabiliyor. Kurdelenin desenli ve saten olması polyester olan kurdeleye göre fiyatlarda farklılık gösteriyor. Tabi sizin işinizi 20  ya da 25  metre civarı kurdele göreceği için satışını yapmayı düşünmüyorsanız açık olarak satılanlardan 25 metre kadar alsanız yeterli olacaktır.

Üzerinde uygulayacağınız bir kaç küçük ekleme ve değişiklikle bebek terliği çok güzel bir kurdeleden yapılan bebek patiğine dönüşür. 2014 sezon modası olacağını düşündüğüm bu tarz şirin bebek patikleri,örnekleri ve terlikleri nasıl örülür? nasıl yapılır Bebek Örgüleri menümüzden bakabilirsiniz. Şimdi sizler için hangi malzemeleri kullanmışlar nasıl yapılıyor resimlere bakarak tek tek her resmin altına anlatım yapmaya geldi sıra. Bu arada bu güzel paylaşım için çok teşekkürler emek verip yapan hanıma.

ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi

ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-1
Bu tarz bir makara ince saten şerit kurdele fiyatları
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-2
elimize 2 adet kurdele alıp tam ortasından kıvırdıktan sonra diğerinin içinden geçirerek
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-3
saç örgüsü örmeye başlıyoruz.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-4
bu şekilde saç örgüleri öreceğiz yeterli miktarda
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-5
şimdi yapıştırma işlemi yaparsanız hiç dayanıklı olmayacağı için oya ipi gibi sağlam bir ipi kullanarak iğneyle dikerek dolamayya başlayınız.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-6
Terliğin tabanının nasıl başladığına dikkat edin. Bu şekilde başlaması ayak şeklini alması için gerekli.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-7
Çocuğunuzun ayak genişlik ve uzunluğuna göre sarma ve dikme işini tamamlayınız.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-8
Resimdeki gibi iki adet bant şerit dikmelisiniz. Burda yapıştırmışlar fakat onlar kullanmaktan ziyade süs amaçlı yaptıkları için.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-9
Yanlardan sıkı ve sağlam bir şekilde dikiniz. Terliğin üstündeki bantlarıda birbirine dikerseniz bebek rahat eder.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-10

Kumaş ya da örgüden yapacağınız fiyonk,papyon,örgü çiçek,boncuk gibi şeylerle terlikleri daha şirin ve hoş bir hale getirebilirsiniz.
ince-serit-kurdeleden-bebek-terligi-yapimi-11
Terliğimiz son hali

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz