Skip to main content


İLGİNÇ KURALLARI OLAN RİZE AYDER YAYLASINDAKİ BUKLA OBERJ OTEL

Rize ilinde Ardeşen den Çamlı Hemşin‘e giden yol da bulunan Tuhaf Otel kuralları ve harika manzarası ile Karadeniz’de Tatil yapmak ve temiz Doğasından faydalanmak isteyenlere hizmet sunuyor.

Rize Otelleri dediğimizde bildiğimiz Otellerden çok farklı olan Tuhafiye Otel (Tuhaf Otel) Oberj Otel Tatilciler ve Doğa meraklılarına harika bir Ayder Tatili,Yayla Tatili ve Karadeniz’de Tatil yapma imkanı sunuyor.

Oberj Otelin cana yakın ve samimi işletmecileri çevre halkı ve esnafı tarafından da çok seviliyor.

Otel Kuralları bildiğimiz Otel kurallarının dışında biraz daha esprili ve açık sözlü diyebiliriz.

Okuyanları gülümseten Kurallar Otelin her yerinde hatta Otele giden dar Patika üzerinde Tabelalar ile gösterilmiş.

Bir çok ünlüyü ağırlamış olan Oberj Otel (Tuhafiye Otel) Butik Oteller arasında en şirini diyebiliriz fakat Butik Otel değil Dünya’daki tek Tuhafiye Otel.

rize-tatil-karadeniz-ayder-oberj-otel-bahcesi
rize-tatil-karadeniz-ayder-oberj-otel-bahcesi

Karadeniz Gezisi planlayanların tercihleri arasında olan Bukla Oberj Otel

French Oda,Twin Oda,Triple Oda tipleri olan Otel Oberj oda tanıtımında yazılan (Odalarımız 12m2. Dağ başında bulmuşsunuz mis gibi oda sarılıp uyuyun paşa paşa. :) 

rize-oberj-tuhafiye-otel-manzara
rize-oberj-tuhafiye-otel-manzara

Bu çift kişilik yataklı odalardan 8 tane var. 4 tanesi çatı katında. Heidi gibi :))tebessum ettiren bir latife ile tanıtıyor.

Otel Oberj’in Otel Odaları için yazdıklarını alıntı ile size de okutmak istiyorum

1.Efendim ne olursunuz benim odam manzaralı olsun diye tuttur mayınız. Bi tarafı inşaata bi tarafı otoparka bakmıyor ya. Hepsi ormana bakıyor. Hem manzarayı odadan seyretmeye gelmiyorsunuz ya? Baktın olmuyor dışarısı zifiri karanlık olana kadar otur veranda da manzaranın tadını çıkar. Kimse sana ‘hade odana’ demiyor ki :)

rizedeki-tuhaf-otel-nerede
rizedeki-tuhaf-otel-nerede

2.Çatı odalar çatıdan dolayı biraz eğimli haliyle. Ama zemin eğimli değil ya. Ahşap mimari gereği. Hem sanki devremülk mü satın alıyorsunuz. Alt tarafı bikaç gece kalacaksınız.

3.Ha bir de her odada banyo var. Otelimiz dağda dedik ama dağ başında demedik. O kadar da değil :)

oberj-otel-resimleri
oberj-otel-resimleri

4.Otelimiz tamamen ahşap. Yani otantik, yani doğal. Ve ahşap elektriği hiç iletmez ama sesi çok iletir. Yani odada partnerinizden aldığınız elektriği duymayız ama çıkardığı sesleri gayet iyi duyarız. :)

5.Gelelim ilave yatak mevzusuna. Söz konusu diil. İlave yatak koyamayız. Zaten yok ki ilave yatağımız :)

oberj-otel-resepsiyon
oberj-otel-resepsiyon

Otel hakkında okuduklarım çok hoşuma gitti. İnsanı gülümseten ve içinde ince mesajlar olan Kuralları buyurun okuyalım.

Rize’nin en Tuhaf Oteli olan Oberj Otel’in kuralları nelerdir?

1– Burası bir “Tuhafiye” oteldir. Yani nevi şahsına münhasır bir oteldir. Kurallara burun kıvıranın burnuna parmak sokarız.

2- Hijyen ve gürültü açısından ahşap katlarda terlik ve ayakkabı ile dolaşılmaz. Parmak ucu ile dolaşamıyorsanız, takunya ile hamamda terletiriz.

oberj-bukla-tuhafiye-otel-muhlama-kahvalti
oberj-bukla-tuhafiye-otel-muhlama-kahvalti

3- Ahşap katlarda ses izolasyonu yoktur. “ohh” deseniz yan odadan duyulur. Ateşli çiftlere önemle duyurulur.

4- Horon ve türkü ile gürültü yapmak serbest, kuru gürültü yapmak yasaktır.

5- Yaylamızda kanalizasyon yoktur. Klozete ilginç şeyler atmayınız. Tıkanıp taşarsa rezil olursunuz.

bukla-oberj-otel-rize-ardesen-ayder-camli-hemsin-yolu
bukla-oberj-otel-rize-ardesen-ayder-camli-hemsin-yolu

6– Tesis içinde sigara içmek ve odalarda mangal yapmak yasaktır. Aksi davrananı yangın tüpü ile tartaklarız.

7- Sıcak su saat 16.00 dan sonra verilir. Çok acilse tencerede ısıtırız, maşrapa ile dökeriz.

8- Sıcak su gelmiyorsa diğer tarafa çevirmeyi deneyin, sonra köpüklü saçlarla nerde bu yönetici diye lobiye inmeyin.

9- Sanki evinde her gün çarşaf değişiyormuş gibi her gün çarşaf değişimi isteyenlere ekonomik değil ekolojik nedenlerden dolayı gıcık oluruz.

bukla-oberj-otel-dag-manzarali-odalar
bukla-oberj-otel-dag-manzarali-odalar

10-Bir şey lazım olduğunda babanızın mutfağı gibi mutfağımıza dalmayın. Garson var, ona söyleyin. Sonra aşçıdan azarı işitince iştahınız kaçmasın.

11-Kırk yılda bir yaylaya geliyorsunuz onda da cimrilik yapmayın, İstanbul’da biraya 10 lira verip burada bize niye 3 liraya satmıyorsunuz diye ahkam kesmeyin.

12-Dışardan içki getirenlere ise neler yaptığımızı tahmin bile edemezsiniz.

13-Her akşam her akşam yöresel yemek diye bizi bunaltmayın. İmkan olunca zaten yöresel yapıyoruz. Sabaha çıkaracağınız şeyler için birbirimizi üzmeyelim.

bukla-oberj-otel-acik-bufe-yemekler-camlihemsn-ayder-yaylasi
bukla-oberj-otel-acik-bufe-yemekler-camlihemsn-ayder-yaylasi

Bukla Oberj Otel konukları Karadeniz Tatili için Yaz ve Kış aylarında ayrı bir güzelliğe sahip olan bu güzel yere geldiklerinde gezebilecek yayla ve Yerleri

bukla-oberj-ayder-oteli-acik-bufe-kahvalti
bukla-oberj-ayder-oteli-acik-bufe-kahvalti

Karadeniz Gölü,Çamlıhemşin,Elevit Yaylası,Pokut Yaylası,Rafting,YaylaAyder,Huser Yaylası,Palovit Şelalesi,Kito Yaylası,Pokut Yaylası,Zil Kale,Sal Yaylası,Fırtına Vadisi,Çaymakçur Yaylası

ayder-yaylasi-yolu-oberj-tugafiye-otel
ayder-yaylasi-yolu-oberj-tugafiye-otel

Rize’nin Ahşap Otelleri,Yayla Otelleri,  arasında olan Bukla Oberj Otel

Bukla Oberj Otel İletişim,Tel ve Adres

0464 657 20 55 tel
0464 657 20 54 fax
oberj@oberj.com
İstanbul İrtibat:
0212 245 06 35
Acil cep:
0536 681 30 17Benzer Yazılar:

BALIKESİR EDREMİT TURBAN AKÇAY TATİL KÖYÜ
Balıkesir Zeytinli Mevki'inde bulunan Turban Akçay Tatil Köyü Ailesi ve sevdikleri ile güzel bir Yaz Tatili geçirmek isteyen misafirlerine çok güzel bir Tatil vadediyor. Kazdağlarının eteklerinde deniz kenarında olan Turban Akçay Tatil Köyü temiz ve bol oksijen depolayabileceğiniz unutulmaz Tatil hatıralarına sahip olabileceğiniz bir Tatil Köyü. Çocuk dostu Denize sıfır Otel arayan ...
KIBRIS’TA UCUZ TATİL FIRSATI FİRDEVS BUNGALOWS OTEL
Firdevs Bungalows Özellikle, yeni evli çiftlerin, balayı için tercih ettikleri otellerden biri olan, Firdevs Bungalows, sahip olduğu dağ manzarası ve yeşil alanları ile yeşil ve mavinin bütünleştiği bir yerdir. Küçük ev anlamına gelen Bungalows kelimesinden hareketle, küçük evler şeklinde oluşturulan bu tatil merkezinde, Bungalowslar, otel odaları şeklinde tasarlanmıştır. İçerisinde, 24 saat sıcak su, ...
KIBRIS GİRNE KORİNEUM GOLF CLUP OTEL
Korineum Golf Club Otel Havaalanına 35 km, Girne’ye 12 km mesafede bulunan, Korineum Golf Club Otel, Beşparmak dağları eteklerinde yer almaktadır. Zeytin ve çam ağaçlarının arasında yer alan otel, doğayla iç içe tatil yapmak isteyenler için, ideal otellerden biridir. Otelde, 4 tanesi lüks olmak üzere, 48 adet oda bulunmaktadır. Dağ manzaralı odalarının yanında, golf ...
DATÇA’NIN EN GÜZEL OTELLERİNDEN DOADA HOTEL
Beni adeta büyüleyen tesadüfen İnternet'te özel Tatil Otelleri araştırırken gördüğüm Harika bir konuma ve manzaraya sahip Muğla İlinin Güzel Beldesi Datça Doada Otel Otelin Dekorasyonu,Renkleri ve Sıcaklığı Samimi bir ortam havası verişi insanı adeta büyülüyor. Datça da Tatil yapmak isteyenler için Oda Kahvaltı hizmeti veren bu Oteli mutlaka görmek ,kalmak ve harika bir Yaz ...
TATİL İÇİN UCUZ KIBRIS OTELLERİ
Grand Center Boutique Hotel Girne şehir merkezinin tam ortasında yer alan bu otel, Ercan Havalimanı’na 40 dakika, Lefkoşa’ya 30 dakika mesafede bulunmaktadır. Otel odalarında, LCD Tv, uydu yayınları, telefon, buzdolabı, saç kurutma makinesi, musluklarda su arıtıcı, kablosuz internet bağlantısı ve klima bulunmaktadır. Fransız balkonlu oda tasarımları, otel görünümünü farklılaştırmıştır. Casino ve eğlence merkezlerine, ...
2015 YILBAŞI İZMİR DE EĞLENCE VE FİYATLARI
İzmir Yılbaşı Eğlenceleri,İzmir de Yılbaşı Fiyatları ve Menüler,İzmir 31 Aralık 2015 Yılbaşı Programları,İzmir de Yılbaşında Nerede Eğlenebiliriz?  2015 Balçova Termal Otel Yılbaşı Gecesi Eğlencesi ve Fiks Menü Fiyatları İzmir de bulunan Balçova Termal tesisleri ve İzmirlilerin yaz aylarında serinlemek için gittiği büyük havuzu ile bilinen Balçova Termal Otel Fiks Menü Yılbaşı Fiyatları ...
ODA BAŞI FİYATLANDIRMA MARMARİS GÖKÇE APART OTEL
Özellikle kalabalık Aileler için tavsiye edeceğim Marmaris'te bulunan Gökçe Otel Apart Odalar. Burada Oda başı ücret talep ediliyor. Benim ailem gibi 2 ya da 3 çocuklu Aileler için maalesef Tatil oldukça zor oluyor. Kişi başı fiyatlandırma yapan Apart daireler ya da Oteller günde en az 250 tl ücret ödemek gerekiyor. Ayrıca bu ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir