El İşleri Bebek Örgüleri İKİ ŞİŞ KADIN VE ERKEK ÖRGÜLERİ:YELEK VE KAZAK MODELİ

İKİ ŞİŞ KADIN VE ERKEK ÖRGÜLERİ:YELEK VE KAZAK MODELİ

1624
Iri-desenli-2023-bay-bayan-orgu
Iri-desenli-2023-bay-bayan-orgu

Erkek ve kadın örgülerinde uygun erkek bebek ve kız bebek modellerinde de çalışılabilir çok güzel gösterişli bir Şiş Örgü Modeli Anlatımı.

Delikli Baklavalı Kahve Çatlağı Örnek çalışmaları Nako süper İnci ipler için 3 numara örgü şişleri ile anlatım yapılmış.

bay-bayan-sis-ornek-2023
bay-bayan-sis-ornek-2023

Model iri bir model 25 ilmek ve katlarından oluşuyor Ayrıca ek olarak 6 ilmek daha atarsanız en son, örnek tam olarak denk düşüyor.

delikli-baklava-kahve-cekirdegi-ornek
delikli-baklava-kahve-cekirdegi-ornek

Yapacağınız modele göre yan bantlarının kaç ilmek? olmasını istiyorsanız o kadar da fazla ilmek atarak başlayabilirsiniz.

Anlatımlı olan örnek de 33 ilmek ile başlanırken tek motif yapılışı şeklinde anlatım yapılmış. Kenarları sadece birer sıra kahve çatlağı modeli yerleştirilmiş.

kadin-yelek-93-ilmekli-ornek
kadin-yelek-93-ilmekli-ornek

Motif bitimlerinde arada 8 sıra düz bir şekilde yapılıp, sonra tekrar baklava dilimi şeklinde Desenler arada birer kahve çatlağı ara örnek ile yerleştiriliyor.

Açık renkli 3 desen ile yapılan model 93 ilmek ile başlanmış, kenar bandı 11 ilmek bir ters ve bir kahve çatlağı deseni yapıldıktan sonra modeller yerleştirilmiş.

baklavali-kahve-catlagi
baklavali-kahve-catlagi

Eğer modeli ince ip ile çalışırsanız standart bayan yelek modelinin ön parçasını 4 desen 38-40 beden bir Bayan yeleği çalışabilirsiniz.

kazak-erkek-yelek-bayan-ornegi
kazak-erkek-yelek-bayan-ornegi

Eğer kadın yelek modeli olarak çalışacaksınız önleri üçer desen, arkayı da 5 veya 6 desen model yerleştirerek kurabilirsiniz.

Video: Ören Hanım

İri Desenli Bay Bayan Örgü Örneği Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz