iki-sira-koparmadan-basit-fistik-oyasi


İKİ SIRA İP KOPARMADAN BASİT FISTIKLI OYA ÖRNEĞİ ANLATIMLI

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

İki Sıra Koparmadan yapılan 2 Renkli Oya Örneği ilk Beyaz çimen sırası ile trabzanlar yapılarak başlanıyor.Tarifinde göreceğiniz üzere Turuncu renk ile 2. sırasında Fıstıklar ve biritler yapılıyor.

Tülbentin 4 kenarını 2 zincir ile Tığ battı yaptıktan sonra Aynı renk ile ip başından sabitliyoruz. 1 zincir çekip orta boy örümcek yapalım 2 tane tığa ip saralım 4 . yuvaya girip kapattıktan sonra oluşturulan yuvaya 10 tane trabzan yapın.

Trabzanlar bittiğinde 11. trabzanı bir sonraki yuvada kapattıktan sonra tekrar örümcek yapımı ile Çimen oyasını tekrarlayarak sıra sonuna adar bu şekilde bitirelim.

iki-sira-koparmadan-basit-fistik-oyasi
iki-sira-koparmadan-basit-fistik-oyasi

Turuncu iple yapılacak 2. sıra Oya yapılışına Trabzanların tepesine batıp 10 tane ilmek uzatarak başlanıyor.Tığ da 10 ilmek olduğunda hepsini birden kapatalım.

5 Zincir çekip geriye dönelim aynı noktaya batın 4 zincir ile tekrar dönerek Biritler yapılmaya başlanıyor.Detaylar için videoyu  izleyebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “İKİ SIRA İP KOPARMADAN BASİT FISTIKLI OYA ÖRNEĞİ ANLATIMLI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir