Örgü Modelleri İĞNEDEN TIĞA AKAN YENİ TASARIM OYA TARİFİ

İĞNEDEN TIĞA AKAN YENİ TASARIM OYA TARİFİ

3174
igneden-tiga-tasarim-oya-tarifi
igneden-tiga-tasarim-oya-tarifi

İğneden Tığa dönüşen Tasarım Motifli Tığ Oyası Tarifi-5 Renkle yapılan oldukça Renkli Motifleri ile Yalancı İğne Oyası modeli İğne Oyasından İplik Oyasına çevrilmiş Anlatımlı Oya Örneği.

Motiflerin Yelpaze şekli ve ucuna iliştirilen Çiçekleri,çevresine sık iğne yapılması Minik çiçeklerin altında 3 Yapraklı Motifi ile bakmalara doyamayacağınız bir Oya

İğne Oyasının Zarafetini Tığ Oyasında kaybetmeden bu kadar Güzel Oy işlemek ancak Derya hanımın yapabileceği bir şey.

igneden-tiga-akan-tasarim-motifli-iplik-oyasi
igneden-tiga-akan-tasarim-motifli-iplik-oyasi

Önemli olan zaten İğne oyasına bakıp Tığ Oyası olarak örnek çıkarmak değil.Çıkarılan örnekte ki İplik Oyasının aynı asilliği ve güzelliği taşıyor olabilmesi.

Detaylara geçmeden Geceden Sabaha hazırlık olarak sunduğum Tığla Yan Bayan Hırka Tarifi ile de Kış ve Bahar Aylarında Kendinize,Sevdiğini  birileri varsa onlara bu Çok Kolay Pratik Hırka Örme Tekniğini görebilirsiniz.

İgneden-tiga-oya-motifi
İgneden-tiga-oya-motifi

Nişanı Kızlara Çeyizlik Tasarım Oya Modeli içinde Pullu Gelin Oyası modelini önerdim. Boynu Bükük Çiçekler Oya Modelini de sadeliğini beğendim.

Çiçekli Oya Motifleri altına pimpirik giderek ekleniyor. Motif 12 adet zincire başlanıyor. Yapılan halkanın içine 3 zincir ile girin 3 tane trabzan 3 zincir sık iğne ile kapat .

igneden-tiga-Cevrilen-tasarim-oya
igneden-tiga-Cevrilen-tasarim-oya

Bunu tekrarlayarak arada 3 zincir ile 3 lü trabzanlar yapılır.Beyaz çiçeği aynı motifteki gibi 6 yapraklı yapıyoruz.Bunun için Yuvaya 6 tane 4 lü trabzan yapılıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz