igne-oyasinin-firkete-ile-boncuklu-tig-oyasi-yapimi

İĞNE OYASININ FİRKETE MOTİFLİ BONCUKLU TIĞ OYASI YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

İğne Oyasından Tığa Aktarılan Firkete ile İncili,Gümüş Boncuklu Motiflerin yapımı ve Yazmaya Eklenişi ile Muhteşem İp Oyası Yapılışı

Leylak Marka ipler ve renk numaraları-Yazma Pembe-Tığ 22-Mor renk 550-Yeşil 699-Pembe 316 numara-Gümüş rengi en küçük boy boncuklar-Firkete.

Motiflerin yapımına başlamadan önce Pembe renge Boncukları dizin ve Firkete ile Motif yapılışına başlayın. Firkete yok ise tek kalan bir çorap şişi ikiye katlanarak kullanabilirsiniz.

igne-oyasi-firketede-boncuklu-tig
igne-oyasi-firketede-boncuklu-tig

İğne Oyasından Tığa aktarılan modelin İğne Oyalı olan modelin de en küçük Boy Oya İncileri kullanılmış.Burada sizler de elinizde ki Boncuklar ile uygunsa yapabilirsiniz.

Firketeye ipi 15 kes sarın bir parça ip kesip fiyonk yapıp hepsinin altından girip ortasından dikin.Dikkatli bir şekilde Firkete den Fiyongu çıkarın.

İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ 2019 SERUM HALKALI İPLİK OYASI

İlkbahar Çiçekleri Oyası için de Serum Halkalı İplik Oyası örneği tavsiye edilen Çeyizlik,Boğçalık Yazma Modeli Tarifi burada.

20019-boncuklu-firkete-oyasi-igneden-cevirme
20019-boncuklu-firkete-oyasi-igneden-cevirme

Ters yüzünden Pembe ipi sabitlediğimiz tığ ile köprüler kurulacak. 3 İlmek alarak kapatın 1 boncuk alın küçük örümcek ile kapatın yine 3 ilmek ile aynı işlemi yapın.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “İĞNE OYASININ FİRKETE MOTİFLİ BONCUKLU TIĞ OYASI YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir