İÇECEK ŞİŞELERİNDEN OYUNCAK HAYVAN,PENGUEN YAPIMI

El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi

İçi boşalmış attığımız içecek şişelerinin yıllarca doğada yok olmadığını ve çevreye büyük zarar verdiğini bilmeyen yoktur sanırım.Biz bu şişeleri değerlendirerek çocuklarımız için oynayabilecekleri,çocuk odalarını süsleyebilecekleri çok şirin penguenler nasıl yapılır onu öğreneceğiz.Bu oyuncak etkinliğinde eski çorap,keçe yada polar kumaş,yalancı oyuncak gözü,makas,iğne ve iplik kullanıyoruz.Penguen oyuncağımızın parçalarını altaki kalıbımızı kullanarak kesebilirsiniz.Şimdi anladığım kadarıyla bu güzel oyuncağın yapılışını siz ziyeretçilerime anlatmaya çalışacağım.

pinguim5  oyuncak-yapimi

Kullanacağınız içecek şişesinin kapağının resimdeki şişe gibi olmaması halinde kendiniz bir şapka vs yapabilirsiniz yada iplerden saç yapıp dikebilirsiniz.Kendi yaratıcılığınızıda kullanarak farklı meteryallerden faydalanarak güzel bir oyuncak yapabilirsiniz.Beyaz bir çorabı şişeye gergin bir şekilde giçirin ve şişenin ağız kısmında birleştirip dikiniz.Kalıbı kullanarak polar kumaş veya uygun kumaş kullanarak penguenin parçalarını kesebilirsiniz.

oyuncak-penguen  evde-oyuncak-yapma

 

Kestiğiniz parçaları iyi bir yapıştırıcı ile uygun yerlerine yapıştırınız.

siseden-oyuncak-penguen-yapimi  oyuncak-kalibi

Kolay gelsin.Diğer öğretilere Burdan bakabilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “İÇECEK ŞİŞELERİNDEN OYUNCAK HAYVAN,PENGUEN YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir