Menü Kapat

HİÇ DÜĞMESİ DİKİŞİ OLMAYAN DEĞİŞİK BEBE YELEK

Nazarca-tam-dugmesiz-dikissiz-lila-bebek-yelek


Bu sayfada tarifi gösterilen Tığ Örgülü lila Bebek yelek modeli Tamamen dikişsiz, Düğmesiz bağcıklı Bebek Yeleği model olarak tarifi gösterilmiştir.

Tam dikişsiz bebek yeleğinin anlatımında ve yapılışında Alize Baby Best rengi örgü ipi ve 3 numara tığ kullanılmış.

Gelecek yıl olan 2021 Tığ İşi örgüleri ve 2021 Tunus işi modelleri için bu linke tıklayıp diğer yeni örgüleri de bakabilirsiniz.

3-bagcikli-tamamen-dikissiz-2-sis-bebe-yelegi
3-bagcikli-tamamen-dikissiz-2-sis-bebe-yelegi

Bu modelden 1 yumak yetmeyebilir, 2 yumak hazırlamanız da fayda var. Yelek için ilk olarak 63 adet zincir çekilir ve yakasındaki Trabzanlar ile model uygulanmaya başlanır.

Aynı yelek 1,5-2 yaş çocuklar için 80 ilmek zincir ile başlanması tavsiye ediliyor.0-6 ay arası yelek modeli olarak tasarlanmış ve 63 zincir ile başlamış.

Bu da değişik bir roba ayrımı yapılıyor. Zincir çektikten sonra 2. sırasında 4 zincir tek, 5. zincire çift Trabzan yapılarak ilerliyor.

Tüm sıra sonuna kadar ilerleyerek aynı şekilde 4 tek, 5.Zincire iki tane Trabzan birden yapılır. Bu şekilde bir sıradan itibaren artırmalar yapılmış oluyor.

lila-en-yeni-dikissiz-bebel-yelek-ypimi
lila-en-yeni-dikissiz-bebel-yelek-ypimi

Düğmesiz Bebek yelek koltuk altından etek ucuna kadar 17 santim. Yakadan aşağıya doğru ölçüldüğünde 29 santim, genişlik olarak beden genişliği 26 santim.

Verilen ölçüler tığ örgü bebek beden ölçü tablosuna göre verilmiştir. Standart beden ölçü tablosuna göre model yapılmış.

Siz kendi ördünüz kişi uygun olarak robada ve gövdede sıralarda arttırmaya da eksiltme yapabilirsiniz

Kaynaklar: Post Makale nazarca.com-Videolu anlatım Orgu Hayatım_ Kanalına Aittir.

Tam Dikişsiz Yelek Yapımı

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir