HER MEVSİM DE KULLANILAN ŞAL MODELİ

her-mevsim-sal-ornegi-model
her-mevsim-sal-ornegi-model

Her Mevsim de Kullanılan Örneği Yazlık Şallar,Baharlık Şal Modelleri ve Kış aylarında Zarif modelli Tığ örneği ile Videolu Tarifi.

5 numara Tığ Angora tarzı Ebruli iple yapılan modeli Ören Bayan ya da Alize Şal ipleri ile de yapabilirsiniz. Kır çiçekli Tığ örneği Gelin Kız Şal örneği olarak ta düşünebilirsiniz.

uctan-baslanan-mevsimlik-bayan-sal
uctan-baslanan-mevsimlik-bayan-sal

Uç taratan başlamak için 10 zincir çekilir 1. zincire batılır minik bir yuva yapılır 4 zincir çekilir tığa ip alınır halkaya batılır 3 tane 3 lü trabzan yapılır 2 zincir çekilir yine 3 lü trabzan yapılan başlangıç için toplam 4 tane 3 lü yapılan Trabzanlar dan sonra üst sıraya geçilir.

2. sıraya 5 zincir ile başlanır ilk yuvaya batılır 3 tane trabzan 2 zincir 3 trabzan şeklinde aynı yuvaya 3 lü trabzanlar yapılıyor.Yuvalar arasında zincir çekilmez sadece aynı yuvaya trabzan yapılırken arada 2 zincir çekilir.

2 Sırada Pimpirikler yapılmaya model kurulmaya başlanır.Başlama aşamasını yazdım devamı videodan görebilirsiniz. Mevsimlik Tığ Şal Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. DİP ÖRNEKLİ TIĞ OYASI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*