DİP ÖRNEKLİ TIĞ OYASI

Dip-ornekli-tig-oyasi
Dip-ornekli-tig-oyasi

Dip Örneği ile Yelpaze Modelli Tığ Oyası Tarifi videolu olan Oya Örnekleri arayan ve Örnek çıkarmak için Açıklaması olan Modelleri burada bulabilirsiniz.

Öncelikle ara örneğin ne kadar mesafede olacağına karar vermek gerekiyor. İlk Tığ battıya batın kilit yapın başına bir kez ip alın ilk kutuya girin 2 li trabzan yapın 3 zincir çekin araya girip kapatın.

tig-oyasi-dip-ornekli-model
tig-oyasi-dip-ornekli-model

4 zincir çekilir yuvaya Pimpirik yapıp aynı araya kilit yapılır bu şekilde arada yapacağınız Ara alt oya uzunluğunu gerektiği kadar yaptıktan sonra Oya motiflerine başlanır.

Motife başlamadan Yeşil iple 3 kutucuk yapılır bunun için 2 zincir çekilir ilk tığ battıya batılır kafes yapılır bu şeklide 2 zincirden yapılan 3 kutu yapılıyor.

15 zincir çekin Oyayı döndürün ilk baştaki kutucuğa (sizden taraftan en son) batılır kapatılır 3 zincir çekilir yine dönülür 15 zincirin içine batılır içine 10 tane 2 li trabzan yapılır.

Her Mevsim Şal için az önce sizler için yayınlanan Tığ örnekli Yeni Şal örneğinin yapımı da burada.

Dip Örnekli Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*